Wielkopolski Festiwal Rzemiosła

17 kwietnia po raz pierwszy odbędzie się Wielkopolski Festiwal Rzemiosła. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych - będą mieli możliwość poznania zawodów, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Obowiązują zapisy, rejestracja do 31 marca.

Na zdjęciu widać ręce, w których trzymany jest młoteczek. Osoba uderza nim o kowadełko - grafika artykułu
17 kwietnia po raz pierwszy odbędzie się Wielkopolski Festiwal Rzemiosła

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 17 kwietnia, od 11:00 do 15:00 w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej. 

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną różne branże i usługi wykonywane przez rzemieślników. Będzie także sporo atrakcji towarzyszących - występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych czy inspirujące warsztaty

Podczas wydarzenia odbędzie się także gra miejska "ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO". Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.  Zakończenie gry i rozdanie atrakcyjnych nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się na zakończenie festiwalu.

Obowiązują zgłoszenia grup uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunem. Zarejestrować się można, wypełniając formularz w linku.

Można także zgłaszać czteroosobowe grupy uczniów wraz z opiekunem do gry miejskiej - rejestracja na stronie.

Każdy zespół, który zakwalifikuje się do gry, otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Konieczne będzie  dostarczenie wypełnionych i podpisanych zgód rodziców lub opiekunów na udział niepełnoletnich uczestników w grze oraz zgody na wykorzystanie wizerunku. Dokumenty należy dostarczyć elektronicznie na adres: sekretariat@irpoznan.com.pl, niezwłocznie po uzyskaniu potwierdzenia. Dopiero po spełnieniu wszystkich formalności, grupa będzie mogła być przyjęta do udziału w grze. Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Termin festiwalu nie jest przypadkowy. Pomysł tej wyjątkowej imprezy to chęć reaktywacji święta rzemiosła (17 kwietnia), które zostało zapomniane, a jest ściśle związane z patronem rzemiosła - Janem Kilińskim.  

PD

sieci społecznościowe