Wigilia ze Smoleniem

Łamanie się opłatkiem, świąteczne potrawy dla potrzebujących i wspólne śpiewanie kolęd - to wszystko czekać będzie w sobotę na poznaniaków i poznanianki podczas kolejnej "Wigilii ze Smoleniem".

Na zdjęciu Bohdan Smoleń w stroju mikołaja - grafika artykułu
W samo południe uczestnicy wigilii podzielą się opłatkiem przy pomniku Bohdana Smolenia

"Wigilia ze Smoleniem" to spotkanie, które od 2021 roku organizuje Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu w partnerstwie z poznańską Caritas. Każdy może na nie przyjść. Tegoroczna edycja rozpocznie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 11 - mszą św. w intencji Bohdana Smolenia w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Strzeleckiej. 

W samo południe uczestnicy wigilii podzielą się opłatkiem przy pomniku Bohdana Smolenia, na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową. Od godz. 12 elżbietanki z Jadłodajni im. św. Elżbiety będą rozdawać potrzebującym świąteczne potrawy, a o godz. 12.45 rozpocznie się "kabaretowe strojenie Smolenia" - czyli przyozdobienie pomnika poznańskiego artysty.

Od godziny 13:00 potrawy wydawać będą: Green Parking, Restauracja Amici Miei, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich, Instytut Skrzynki, Dwór Skrzynki, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, SPAR Swarzędz, Cukiernia Łyskawa.

Przez cały czas, od godz. 12:00 będzie można posłuchać koncertu kolęd. Wystąpią: chór Gospel Joy, All Fine Choir pod dyrekcją Laury Stieler, Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie, Solna Brass Band Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza, Aniołki Św. Elżbiety oraz uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich. 

Za scenariusz i reżyserię wydarzenia odpowiada Krzysztof Deszczyński. Wigilia objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Starosty Poznańskiego.

W związku z imprezą "Wigilia ze Smoleniem" nastąpią zmiany organizacji ruchu. Przy skrzyżowaniu ul. Rybaki i Strzałowej zamknięta zostanie ul. Strzałowa (od ul. Ogrodowej do ul. Rybaki) i fragment ul. Rybaki (od ul. Strzałowej do ul. Kwiatowej). Utrzymany zostanie awaryjny dojazd do posesji i możliwość zawracania na odcinkach ulic jednokierunkowych bez przejazdu.

W tym dniu na zamkniętych odcinkach ulic obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Kierowcy powinni wcześniej usunąć pojazdy z miejsc objętych tymczasowym zakazem.

Objazd wytyczono ul. Ogrodową, Ratajczaka, Kościuszki i Krakowską.

AW