Wiosenne porządki

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tak jak w poprzednich latach, Miasto Poznań wspiera poznanianki i poznaniaków, chcących wziąć udział w wiosennych porządkach. Właśnie wystartowały zapisy na tegoroczną akcję.

Zdjęcie przedstawia worek ze śmieciami. - grafika artykułu
W zeszłorocznej akcji udział wzięło 150 zorganizowanych grup, które łącznie zebrały około 40 ton odpadów.

Wspólne sprzątanie zaplanowano na 18-22 kwietnia. W tym czasie mieszkanki i mieszkańcy Poznania włączą się w porządkowanie ogólnodostępnych miejskich przestrzeni. Tak jak w latach ubiegłych, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zapewni niezbędny asortyment (worki i rękawice) oraz zadba o odbiór zebranych odpadów.

- Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w duchu eko, w trosce o przyrodę, dobro wspólne i najbliższe otoczenie. Każda z takich akcji to też szansa na zwiększenie świadomości w kwestii nieśmiecenia - już od najmłodszych pokoleń - zachęca Monika Nowotna, zastępczyni dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP, organizatora akcji. 

Zapisywać można się do niedzieli, 14 kwietnia. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy: 

  • zebrać ekipę,
  • wypełnić formularz na stronie internetowej
  • odebrać z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP worki i rękawice, a następnie posprzątać wybrany teren. 

Wszyscy, którzy dokonają zgłoszenia, otrzymają szczegółowe informacje organizacyjne na temat przebiegu wydarzenia i logistyki działania.

Dodatkowe informacje organizacyjne można znaleźć na wortalu Gospodarka Komunalna

W zeszłorocznej akcji udział wzięło 150 zorganizowanych grup, które łącznie zebrały około 40 ton odpadów. 

AJ/ WGK