Wiosenne staże w urzędzie

Trwa nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich. Jeszcze do 18 lutego można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka 90 miejsc. Staże potrwają cztery miesiące. 

Widok na urząd i plac Kolegiacki z lotu ptaka - grafika artykułu
Do 18 lutego można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka 90 miejsc

Staże będą realizowane od kwietnia do końca lipca. Program skierowany jest do studentek i studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia - dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Kandydatki i kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający profilowi danego biura lub wydziału. O ich kompetencjach i zadaniach można przeczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.  

Obecnie Program Staży Studenckich ma formułę 4-miesięcznej pełnopłatnej edycji. Na osoby, które się zakwalifikują, czeka wynagrodzenie w wysokości 6 672 zł brutto (za cały okres stażu). 

Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić online formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie Poznan.pl, w zakładce Staże. Tam też można znaleźć więcej informacji o programie. Wnioski są przyjmowane do 18 lutego. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc. 

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami (odrębnie do każdego wydziału, biura i jednostki) zaplanowano na luty i marzec. Zostaną one przeprowadzone zdalnie (za pośrednictwem platformy Zoom).

Autorski Program Staży Studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 69 dotychczasowych edycji wpłynęło ponad 37,5 tysięcy zgłoszeń. Na staż przyjęto około 5 tys. studentów i studentek.

Program umożliwia zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia, przydatnych na rynku pracy oraz wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej na studiach. Obopólne korzyści płynące z tej współpracy potwierdza fakt, że na przestrzeni tych kilkunastu lat działania programu około 1000 osób po jego ukończeniu zostało zatrudnionych w urzędzie.

Więcej o stażach studenckich na stronie programu oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku pod nr tel. (61) 878 55 10.