Wybrano taksówkarza roku

Hubert Smul został wybrany Taksówkarzem Roku 2019. Nagrodę wręczono mu podczas finałowej gali, która odbyła się w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab. Głównym celem plebiscytu było docenienie pracy taksówkarzy i wybranie wśród nich tego, którego jakość świadczonych usług może stanowić wzór do naśladowania.

Wybrano taksówkarza roku - grafika artykułu
Wybrano taksówkarza roku

- To niezwykły plebiscyt. W ten sposób chcemy nagrodzić najlepszych taksówkarzy, którzy codziennie jeżdżą po naszym mieście. Nie bez znaczenie jest też fakt, ze dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Zrównoważonego Transportu. Uważam, że branża taksówkarska bardzo mocno wpisuje się w jego ideę. Im chętniej poznaniacy będą chcieli korzystać z taksówek, tym rzadziej będą sięgać po własny samochód. Dlatego będę mocno wspierać branżę taksówkarską. Żyjemy w czasach kryzysu klimatycznego, więc będę również mocno zachęcać taksówkarzy, aby swoje taksówki zamieniali na samochody elektryczne i ekologiczne - mówiła Katarzyna Kierzek - Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania.

W tym roku poznaniacy już po raz drugi mieli okazję zagłosować na swojego ulubionego kierowcę taksówki (pierwsza edycja plebiscytu odbyła się w zeszłym roku). Poznaniacy brali pod uwagę czas oczekiwania, jakość obsługi, ceny, komfort podróżowania i dobór trasy przejazdu. Dla kapituły plebiscytu ważna była liczba uzyskanych głosów, a także przestrzeganie prawa przez przewoźnika czy brak skarg ze strony klientów.

Tytuł Poznańskiego Taksówkarza Roku w 2019 obronił Hubert Smul, zeszłoroczny laureat. Kapituła plebiscytu przyznała też dwa tytuły wyróżnionych - powędrowały one do Michała Matuszewskiego i Grzegorza Skunecznego. 

- Zawód taksówkarza jest bardzo ciekawy i rozwojowy. Trzeba mieć na uwadze to, że ludzie nie tylko chcą zostać przewiezieni z miejsca na miejsce. Czasem chcą także porozmawiać, oczekują pomocy - mówił Hubert Smul, Poznański Taksówkarz Roku 2019. Tegoroczny laureat przyznał też, że jego pierwszym samochodem był żółty maluch. Taksówkarzem jest od 5 lat.

Na laureata oraz wyróżnionych czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów plebiscytu. Organizatorzy konkursu nie zapomnieli również o głosujących. Kapituła wylosowała trzy osoby, do których trafiły upominki.

Podczas Gali goście mieli możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych przez Auto Szkołę Skoda, najnowocześniejszy w Polsce ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Na najmłodszych czekały animacje przygotowane m.in. przez Komendę Miejską Policji oraz Inspekcję Transportu Drogowego. Galę Taksówkarza Roku 2019 roku poprowadził najbardziej znany taksówkarz w Polsce - Mieczysław Hryniewicz, który w serialu "Zmiennicy" wcielał się w rolę Jacka Żytkiewicza. Nie zabrakło też słynnej filmowej taksówki nr 1313. 

AJ