Zapraszamy na Betlejem Poznańskie - przełożona próba bicia rekordu Guinnessa na 14 grudnia

Miasto Poznań zaprasza mieszkańców i gości odwiedzających stolicę Wielkopolski do udziału w atrakcjach Betlejem Poznańskiego.

Uwaga! Zarząd Spółki "Targowiska" organizator Betlejem Poznańskiego 2013 informuje, że zaplanowana na sobotę 7 grudnia 2013 r. na godzinę 17.00 próba pobicia rekordu Guinessa przez wolontariuszy, którzy wraz z mieszkańcami ustawią się w kształt ogromnej - jak największej choinki, z uwagi na ogłoszony w całym kraju alarm pogodowy spowodowany orkanem "Ksawery" - zostaje przełożona przez organizatora na dzień 14 grudnia 2013 r. o godzinie 17.00. (sobota).

Betlejem Poznańskie - grafika artykułu
Betlejem Poznańskie

Podobnie jak w latach ubiegłych, najważniejszymi elementami programu Betlejem będą: kiermasz świąteczny, występy artystyczne, budowa i rozświetlenie miejskiej choinki  - w tym roku EKOchoinki  - oraz Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, który już po raz ósmy przyciągnie do Poznania najlepszych lodowych rzeźbiarzy z całego świata. Betlejem Poznańskie działać będzie codziennie od 11.00 do 20.00.

Na świątecznych stoiskach ok. 50 wystawców z Polski, Litwy, Łotwy oraz Węgier oferować będzie m.in. ceramikę artystyczną, wyroby z minerałów, biżuterię, dekoracje i ozdoby świąteczne, wyroby pszczelarskie, pierniki, wypieki z pieca, grzane wino, pieczone kasztany. Nie zabraknie też świątecznej gastronomii. W programie wydarzeń zaplanowano:

W weekend, 14 i 15 grudnia br., na Starym Rynku obserwować będzie można artystyczne działania najlepszych artystów, mistrzów świata w rzeźbieniu w lodzie! Poznański Międzynarodowy Festiwal Rzeźb Lodowej jest jedynym takim konkursem w Europie. W tegorocznej, VIII edycji festiwalu wystąpi 10 zespołów: z USA, Francji, Japonii, Rosji, Filipin i Polski.

  • 14 grudnia, Scena Główna - Speed Ice Carving - najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilka minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa.
  • 15 grudnia - Konkurs Główny - 10 dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb.

W sobotę, 14 grudnia, o godz. 18.00, nastąpi rozświetlenie EKOchoinki przez EKOpoznaniaka i Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Będzie to pierwsza w Polsce EKOchoinka warta POZnania! Program budowy EKOchoinki:

  • 21 listopada - 3 grudnia zbiórka zielonych butelek PET
  • 6 - 14 grudnia budowa EKOchoinki pod okiem architektów: Piotra Wełniaka i Anity Chudeckiej
  • 14 grudnia, godz. 18.00 rozświetlenie EKOchoinki przez EKOpoznaniaka i Prezydenta Miasta Ryszarda Grobelnego
  • 15 - 23 grudnia warsztaty EKOpakowania prezentów

W niedzielę, 22 grudnia, Betlejem Poznańskie, jak co roku, zakończy się symbolicznym i pięknym gestem - niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę przybędzie do Poznania Betlejemskie Światło Pokoju. Po mszy świętej w poznańskiej farze (g. 16.00), po godzinie 17.00 przeniesione zostanie w uroczystym pochodzie na Stary Rynek i tam zostanie przekazane przez harcerzy Prezydentowi Miasta Poznania, następnie prezydent Ryszard Grobelny wraz z zaproszonymi gośćmi złoży mieszkańcom oraz gościom świąteczne życzenia. Betlejem Poznańskie zakończy koncert kolęd w wykonaniu zespołu Strefa Zero.

sieci społecznościowe