Złota Niedziela na rynku Łazarskim

Kiermasz, animacje dla najmłodszych, warsztaty wielkanocne i rękodzielnicze, a także prezentacje historyczne - to wszystko czekać będzie na poznaniaków i poznanianki w niedzielę, 2 kwietnia na rynku Łazarskim. 

Na zdjęciu przedstawienie dla dzieci na rynku Łazarskim - grafika artykułu
Złota Niedziela na rynku Łazarskim rozpocznie się w samo południe/ fot. Joanna Nawrocka i Paweł Liszkowski

Na placu Wolności już od czwartku (30 marca) trwać będzie Jarmark Wielkanocny, ale przedświąteczne niespodzianki czekają w tym roku także na rynku Łazarskim. W najbliższą niedzielę - dokładnie tydzień przed świętami - tamtejsze stragany zapełnią się wyjątkowym asortymentem.

Złota Niedziela na rynku Łazarskim rozpocznie się w samo południe, spektaklem "Jajko" Teatru Kulturka. O godzinie 13:00 rozpocznie się zabawa terenowa "Poszukiwanie złota" a o godz. 15:00 będzie można posłuchać koncertu "Pograjki" Teatru Fuzja.

W programie są również warsztaty wielkanocne i wiosenne, strefa animacji dla najmłodszych, warsztaty rękodzielnicze oraz prezentacje historyczne. Swoją działalność zaprezentują nie tylko lokalne organizacje, ale także zaproszeni rękodzielnicy i artyści spoza Łazarza. 

Tradycyjnie już będzie można wziąć również udział w Targach Sztuk Pięknych. To cykliczne wydarzenie, które pozwala spotkać sztukę w przestrzeni publicznej. W niedzielne popołudnie będzie można podziwiać i kupić prace artystów oraz rzemieślników. 

Złota Niedziela potrwa do godz. 18:00. Wydarzenie jest finansowane przez Miasto. Więcej informacji na stronie: facebook.com.

AW

sieci społecznościowe