Zmiany w organizacji ruchu w centrum [AKTUALIZACJA]

Rozpoczęło się wprowadzanie stałej organizacji ruchu w rejonie ulic wchodzących w zakres Programu Centrum. Stopniowych zmian oznakowania drogowego należy spodziewać się na ul. Ratajczaka, Kantaka, 27 Grudnia, Gwarnej, Fredry i Mielżyńskiego.

Widok na ul. 17 Grudnia z lotu ptaka - grafika artykułu
Rozpoczęło się wprowadzanie stałej organizacji ruchu w rejonie ulic wchodzących w zakres Programu Centrum fot. PIM

AKTUALIZACJA 20.05.2024

Ze względu na opady deszczu, nie mogła zostać zrealizowana część prac polegających na malowaniu oznakowania poziomego. Przewidywany termin wprowadzenia stałej organizacji ruchu to 23 maja (czwartek).

______________________________________________________________

Trwa likwidacja tymczasowego oznakowania wprowadzonego w związku z pracami budowlanymi. W najbliższy weekend - 17-19 maja - planowane jest malowanie stałego oznakowania na jezdni, miejscach postojowych i drogach rowerowych. Stopniowo montowane są również znaki pionowe. Roboty prowadzone są w ścisłej współpracy wykonawcy i biura Miejskiego Inżyniera Ruchu. Jest to proces rozłożony w czasie, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Stała organizacja ruchu pozwoli na usystematyzowanie przejazdu na przebudowanych ulicach. W ciągu najbliższych dni dojazd do ul. Ratajczaka na odcinku między ul. Św. Marcin a 27 Grudnia, zgodnie z obowiązującym oznakowaniem możliwy jest od pl. Wolności. Docelowo:

  • ul. Ratajczaka będzie jednokierunkowa z wjazdem od ul. 3 Maja, nie będzie możliwości skrętu w lewo z pl. Wolności w ul. Ratajczaka,
  • wyjazd z pl. Wolności na wysokości Arkadii poprzez nakaz skrętu w prawo w kierunku ul. 3 Maja,
  • jednokierunkowa będzie również ul. Kantaka z wjazdem od ul. 27 Grudnia;
  • ulicą 27 Grudnia możliwy będzie dojazd do nieruchomości torowiskiem w kierunku Okrąglaka, z możliwością skrętu w ul. Kantaka i ul. Gwarną, jednokierunkową w stronę ul. Św. Marcin,
  • w jednym kierunku będzie można się także poruszać odcinkiem ul. Fredry od Okrąglaka do ul. Kościuszki,
  • dwa kierunki przewidziano na ul. Mielżyńskiego (z nakazem skrętu w prawo w ul. Fredry).

Na wskazanym obszarze obowiązuje strefa zamieszkania, oznacza to zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi. 

Planowany termin wprowadzenia stałej organizacji ruchu to 21 maja.

PIM