Czy polska branża produkcyjna jest scyfryzowana?

NTT DATA Business Solutions, wraz z partnerami: SAP Polska, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii oraz czasopismem Production Manager, przeprowadziła projekt badający poziom cyfryzacji przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. Opinie szefów produkcji oraz managerów cyfryzacji i IT zostały przedstawione w raporcie. Publikacja zawiera analizę wyników badania oraz rekomendacje dla firm będących w procesie cyfryzacji lub przygotowujących się do niej.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem. Link do pobrania na dole strony. - grafika artykułu
Zachęcamy do zapoznania się z raportem. Link do pobrania na dole strony.

Badanie wykazało, że zmiany technologiczne w branży produkcyjnej są powszechne, a ich planowanie i wdrażanie wykracza poza działy IT. Według 92% respondentów, transformacja cyfrowa to połączenie biznesu i technologii, a połowa zadeklarowała, że w ich przedsiębiorstwach systemy IT są obecne w każdym kluczowym obszarze działalności. Jednocześnie respondenci uważają, że dla powodzenia cyfrowej transformacji istotne jest skupienie się w pierwszej kolejności na zautomatyzowaniu produkcji, wdrożeniu i optymalnym wykorzystaniu systemów ERP.

"W raporcie pokazujemy kondycję cyfryzacji w polskich firmach produkcyjnych. Przedstawiamy też uniwersalny plan przybliżenia firmy do fabryki przyszłości. To efekt zebranych wyników ankiety oraz naszych rozmów z klientami i wizyt w wielu firmach produkcyjnych" - mówi Krystian Stypczyński, Head of Consulting Department w NTT DATA Business Solutions sp. z o.o.

Badanie obrazuje jak firmy produkcyjne definiują pojęcie fabryki przyszłości, jakie drogi dojścia do niej wybierają oraz z jakimi wyzwaniami mierzą się w procesie cyfrowej transformacji. Badanie zostało przeprowadzone wśród blisko 100 szefów produkcji oraz managerów cyfryzacji i IT. Jego wyniki zostały skomentowane przez zaproszonych decydentów C-Level oraz przeanalizowane i opisane przez ekspertów NTT DATA Business Solutions, SAP oraz Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii. Wyniki zostały podzielone na cztery główne obszary: strategia, analiza dojrzałości cyfrowej, kompetencje  i wiedza oraz gotowość na zmiany.

Premiera raportu odbyła się podczas konferencji New Horizons'22 w Warszawie. Współautorzy zaprezentowali kluczowe wnioski z badania. Premierze towarzyszyły szerokie dyskusje z uczestnikami. Zapraszamy do pobrania raportu: TUTAJ