Nordcloud rośnie dzięki zakupowi przez IBM

Poznańskie biuro Nordcloud w pierwszym kwartale 2021 roku czeka ogromna zmiana. Globalny lider branży IT, IBM, zainwestował w Nordcloud i zamierza m.in. właśnie z Poznania świadczyć usługi chmurowe dla swoich klientów. Po zamknięciu transakcji Nordcloud stanie się własnością IBM.

Nordcloud rośnie dzięki zakupowi przez IBM - grafika artykułu
Nordcloud rośnie dzięki zakupowi przez IBM

IBM ogłosił wczoraj zawarcie umowy nabycia Nordcloud, europejskiego lidera w zakresie wdrażania chmury, transformacji aplikacji i usług zarządzanych. Jak dowiadujemy się od IBM, przejęcie to zwiększa możliwości migracji i transformacji chmury IBM, co jest ważnym aspektem strategii rozwoju platformy chmury hybrydowej tej firmy.

- Firma Nordcloud jest obecna w Poznaniu od 2017 r. i od samego początku rozwijamy się tutaj bardzo dynamicznie. W dużym stopniu to dzięki pracy poznańskich inżynierów Nordcloud zdobył uznanie na międzynarodowych rynkach - to właśnie w naszym oddziale opracowywane są najbardziej zaawansowane rozwiązania chmurowe oraz nasze autorskie oprogramowanie. Tutaj też znajduje się dział R&D grupy Nordcloud. Teraz te najlepsze rozwiązania będziemy dostarczać razem z IBM-u, jednak Nordcloud nadal zachowa własną markę i niezależność - mówi Dariusz Dwornikowski, członek zarządu oraz Head of Engineering w Nordcloud.

- Z Nordcloud współpracujemy ściśle od początku powstania biura w Poznaniu. Firma ta oferuje atrakcyjne możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT chcących rozwijać swoje kompetencje na bardzo wysokim poziomie. Ponadto Miasto Poznań w lipcu podpisało z IBM list intencyjny dotyczący wsparcia dla biznesu w zakresie nowych technologii i rozwoju kompetencji cyfrowych mieszkańców stolicy Wielkopolski. Dołożymy wszelkich starań, aby współpraca z IBM w kolejnych latach układała się równie pomyślnie - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

 W ciągu ostatnich 10 lat firma Nordcloud stała się ogólnoeuropejskim liderem w usługach transformacji chmury. Jest jednym z nielicznych dostawców potrójnie certyfikowanych w Amazon Web Services, Google Cloud Platform i Microsoft Azure - dodaje Dwornikowski.

Siedziba główna Nordcloud znajduje się w Helsinkach, firma posiada także biura w 10 krajach europejskich, w tym w Poznaniu. Misją Nordcloud jest pomaganie firmom w stawaniu się silniejszymi, sprawniejszymi i bardziej elastycznymi dzięki chmurze. Nordcloud jest uznawany za lidera w usługach chmury publicznej. Firma rok do roku umiejscowiona jest w prestiżowym Magic Quadrant firmy Gartner oraz została odnotowana w rankingu szybko rozwijających się europejskich firm, przygotowanym przez The Financial Times.

- Zakup Nordcloud przez IBM dostarczy nam specjalistycznej wiedzy, która będzie napędzać cyfrowe transformacje naszych klientów, a także wspierać dalsze wdrażanie hybrydowej platformy chmurowej IBM. Natywne narzędzia, metodologie i talent natywny dla chmury Nordcloud stanowią silny sygnał, że IBM zapewni naszym klientom udaną podróż do chmury - dodaje  John Granger, Senior Vice President, Cloud Application Innovation and Chief Operating Officer, IBM Global Business Services.

Czołowi analitycy branży IT* szacują, że rynek profesjonalnych usług w chmurze przekroczy 200 miliardów dolarów do 2024 r. Otwarte i elastyczne podejście IBM do doradztwa, budowania, przenoszenia i zarządzania środowiskami hybrydowymi klientów daje przedsiębiorstwom swobodę wyboru spośród wielu dostawców, tak aby najlepiej odpowiadały ich wymaganiom biznesowym.

Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia i zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2021 r.

* Szacunki na podstawie prognoz Gartnera i IDC 2024 dla usług zarządzanych w chmurze i usług profesjonalnych.

sieci społecznościowe