x

Speaking Concert - Kościelec 1909

2019-02-13 ( środa )
19:00
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Kolejny Speaking poświęcony będzie wórczości Mieczysława Karłowicza w 110. rocznicę śmierci kompozytora. Mieczysław Karłowicz - tragicznie i przedwcześnie zmarły polski kompozytor, był talentem porównywanym przez niektórych muzykologów z Fryderykiem Chopinem. 
Jego twórczość wyrastająca z gruntu niemieckich romantyków posiadała jednak specyficznie polski idiom, stanowiąc zarazem bardzo uniwersalny przekaz. Wielbiciel gór, taternik, współtwórca tatrzańskich szlaków i jeden z inicjatorów utworzenia GOPR, zginął pod śniegiem podczas samotnej wyprawy na Kościelec. Co stanowi o geniuszu jego muzyki, jakie walory na tle ówczesnych europejskich dokonań reprezentują jego utwory, dlaczego nie jest obecnie jednym z częściej na świecie wykonywanych twórców? To najważniejsze pytania, które poruszymy podczas koncertu.
Wykonawcami koncertu będą m.in.:
Orkiestra Collegium F zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków - studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F współpracowało z wieloma wybitnymi artystami. Do grona muzyków, z którymi orkiestra miała przyjemność pracować, należą m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górniak, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Mikołaj Adamczak, Joanna Horodko, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jabloński, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.
Marcin Sompoliński - dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju.  Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

Bilety - 20, 40, 50, 60, 80 i 100 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: