Starołęka - Minikowo - Marlewo - Na starołęckim fyrtlu, we wtorki

Wtorek, 20 lipca 2021
godz. 18.00
Na Starołęckim Fyrtlu, Fort I a, ul. Gołężycka, Starołęka
"Klimatyczny koncert Wujka Ogórka" - Przemo Urbaniak
Wujek Ogórek, czyli Przemo Urbaniak, to postać znana rodzicom i ich pociechom w całej Polsce z koncertów, warsztatów i zabaw. Jego autorskie piosenki doczekały się już wydania na 3 pełnych albumach i 3 minialbumach. Artysta ogromną wagę przykłada do dbania o naturę, z której czerpie inspiracje do kolejnych utworów. Na nowej płycie zamierza w każdym utworze przemycić nieco ekomądrości dla dzieciaków. Ważne wszak jest, aby uprawiać "Sport", by być zdrowym, aby dostrzegać piękno przyrody, jak choćby "Niezapominajki" oraz wiedzieć, gdzie śpi "Jeż" i dlaczego "Indianie" byli pierwszymi ekologami.

Wtorek, 27 lipca 2021
godz. 18.00
Na Starołęckim Fyrtlu, boisko przy SP nr 59, ul. Baranowska 1,Starołęka 
koncert "Na zdrowie. Inspektor Ogórek" - Centrum Uśmiechu Centrum Uśmiechu to grupa profesjonalnych muzyków przekonanych o tym, że "dla dzieci trzeba tworzyć jak dla dorosłych, tylko lepiej". Ich znakiem rozpoznawczym jest muzyka o bogatym brzmieniu, z elementami folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Twórcy takich hitów jak "Gruszka" czy programu "Olimpiada w Jarzynowie" w wesoły sposób zachęcają, od najmłodszego pokolenia, do słuchania dobrej muzyki i zdrowego stylu życia. Koncert utrzymany jest w konwencji detektywistycznego dochodzenia, kluczem do rozwiązania zagadki jest znalezienie odpowiedzi na to jak mądrze i zdrowo wybierać to, co jemy. Mimo poważnej tematyki, interaktywny show o rzeczach ważnych traktuje w sposób pozbawiony moralizatorskiego wydźwięku, za to niezwykle atrakcyjny.

Wtorek, 3 sierpnia 2021
godz. 18:00
Na Starołęckim Fyrtlu, Fort Ia, ul. Gołężycka, Starołęka
spektakl "Bajka o Strachu Stachu" - ASZ Teatr 
ASZ TEATR to "prywatny teatr prywatnych ludzi", działający w Poznaniu od 2006 roku (od 2017 pod obecną nazwą), w 2014 roku zapoczątkowana została też działalność czeskiej sceny ASZ Teatru - Aš.divadlo. Od 2021 ASZ TEATR ma w Poznaniu nową siedzibę, przy ul. Starołęckiej 60A. Głównym założeniem teatru jest stworzenie szansy realizacji aktorskich pasji osobom w tym kierunku uzdolnionym, niekoniecznie zawodowo związanych ze sceną. Realizuje spektakle aktorskie i lalkowe adresowane do publiczności w każdym wieku. Działa na zasadach warsztatów teatralnych i edukacji kulturalnej (projekty "Sztuka z klasą", "Broadway Jeż", "Sztuka szuka"). "Bajka o Strachu Stachu" jest opowieścią o podróży, przyjaźni, przezwyciężaniu codziennych trudności, własnych lęków i czerpaniu radości z życia. Spektakl powstał na podstawie scenariusza Anny Szymczak.

Wtorek, 10 sierpnia 2021
godz. 18.00
Na Starołęckim Fyrtlu, boisko przy SP nr 59, ul. Baranowska 1, Starołęka
spektakl "Grajmy w zielone" - Przemek Mazurek i MOZAIKA Wykonawcami spektaklu są znani i lubiani muzycy i animatorzy. Interaktywny program, w konwencji teatru lalek, urozmaicony piosenkami opowiadającymi o naturze i nawiązującymi do konieczności jej ochrony oraz wdrażania ekologicznego stylu życia. Spektakl jest opowieścią o przygodach bohaterów, którzy zapraszają dzieci do wspólnej podróży, pełnej przygód i interakcji, z wieloma elementami wspólnego śpiewu. Autorem piosenek jest Przemek Mazurek, którego twórczość spotyka się od lat z ciepłym odbiorem całych rodzin.

Wtorek, 17 sierpnia 2021
godz. 18.00
Na Starołęckim Fyrtlu, Fort Ia, ul. Gołężycka, Starołęka
koncert "Śpiewamy polskie piosenki" - Klub Szyderców Bis

Wtorek, 24 sierpnia 2021
godz. 21.30
Na Starołęckim Fyrtlu, boisko SP nr 59, ul. Baranowska 1, Starołęka
seans kina plenerowego "Kobieta idzie na wojnę" reż. Benedikt Erlingsson, 2018; 101 min
Film o ekoterrorystycznej, prowadzonej w pojedynkę, kampanii przeplata się z przyrodniczą bajką o kuszącej szerokimi krajobrazami Islandii i satyrą na rządzących. Opowiada pełną walki i determinacji historię 50-letniej Halli - dyrygentki lokalnego chóru w małym miasteczku, której nikt nie podejrzewa, że po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z gór" wypowiada wojnę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla środowiska. Niczym superbohaterka działa w obronie tego, w co wierzy i nie cofnie się przed niczym... do czasu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej