Przebudowa ulic Taczaka i Garncarskiej - początek prac

6 maja 2019 rozpoczynają się prace przy przebudowie ulic Taczaka i Garncarskiej. Podpisano już umowę z wykonawcą prac. 

Ulica Taczaka - wizualizacja
Ulica Taczaka - wizualizacja

Po przebudowie ulice Taczaka i Garncarska będą tzw. "strefą zamieszkania". Wjazd do strefy i wyjazd z niej odbywać się będzie poprzez wyniesione przejazdy z ulic Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin.

W efekcie prac zostanie uspokojony ruch, pojawi się więcej zieleni oraz wyeliminowane zostaną bariery architektoniczne. Zaprojektowano ulice, które będą dostępne dla wszystkich uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów i ruchu kołowego. Zaplanowane miejsca parkingowe pozwolą na sprawną obsługę lokali usługowych działających na odnowionych ulicach.

W związku z rozpoczęciem robót od 6 maja ulice Taczaka i Garncarska będą zamknięte dla ruchu. Możliwy będzie dojazd do posesji dla mieszkańców, wjazd na parkingi w podwórzach oraz dostawy do lokali usługowych. Nie będzie jedynie możliwości parkowania przy ulicy.

Prace mają potrwać 10 miesięcy. Z ich początkiem czekano do zakończenia prac na odcinku ul. Św. Marcin pomiędzy ulicami Gwarną i Ratajczaka. Przebudowa ul. Taczaka powinna się zakończyć przed rozpoczęciem kolejnych etapów "Programu Centrum" zaplanowanych na początek 2020 roku.