Uniwersytet Otwarty UAM

Rozpoczynają się zapisy na jesienny trymestr Uniwersytetu Otwartego UAM. Każdy powyżej 16 roku życia, bez wglądu na dotychczasowe wykształcenie, może uczestniczyć w kursach przygotowanych przez Uniwersytet. W pierwszym trymestrze na zainteresowanych czeka blisko 90 kursów - tych najpopularniejszych z poprzedniego roku oraz ponad 60 zupełnie nowych. Zapisy zaczną się 1 września 2017.

Uniwersytet Otwarty UAM - grafika artykułu
Uniwersytet Otwarty UAM

Oferta Uniwersytetu otwartego przeznaczona jest dla osób, które chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie. Oferta kierowana jest również do tych, którzy stawiają na rozwój osobisty a kursy będą dla nich okazją skonfrontowania swojej wiedzy z autorytetami naukowymi oraz spotkania innych podobnych pasjonatów. Uniwersytet Otwarty UAM skierowany jest też do uczniów szkół średnich, jak i starszych, rozważających dopiero podjęcie studiów i chcących sprawdzić się w realiach akademickich.

Wśród tegorocznych nowości znalazły się między innymi wykłady nt.: CV doskonałe i jak przeżyć rozmowę rekrutacyjną, Konkubinat - aspekty prawne, Leki- oryginalne, generyczne, biologiczne i biopodobne. Jak powstają jak i gdzie działają, kiedy są bezpieczne? Mikroorganizmy w zdrowiu i chorobie człowieka oraz Turystyka bez barier - dla osób z niepełnosprawnościami.

Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia. Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Uniwersytet otwarty UAM rozpoczął swoją działalność jesienią 2016. W programie znalazło się blisko 200 kursów, w których uczestniczyło ponad 3 tysiące osób.

Dane kontaktowe:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Otwarty

ul. Św. Marcin 78 (dawne Collegium Historicum), pok.120

61-809 Poznań,

tel. 61 829 47 50

adres mailowy uo@amu.edu.pl

strona internetowa: www.uo.amu.edu.pl