Witamy w Poznaniu

Rok w rok Poznań jest opanowywany przez ponad 101 tys. studentów i studentek z Polski i całego świata. Co piąta osoba, którą spotkasz na ulicy studiuje na jednej z poznańskich uczelni!


Przede wszystkim akademicko

Poznańskie uczelnie należą do najlepszych w kraju. Studenci i studentki mogą korzystać z wiedzy i doświadzenia ponad 8 tysięcy wykładowców, z których ponad tysiąc posiada tytuł profesora. W Poznaniu funkcjonuje ponad 230 kierunków studiów, nowoczesne centra dydaktyczne i bogate programy wymiany zagranicznej, programy usprawniające wejście absolwentów i absolwentek na rynek pracy, oraz wysokiej jakości nowoczesne kampusy uczelniane, takie jak Morasko.

Zawodowo multikulturowo

Corocznie poznańskie szkoły wyższe opuszcza ponad 30 tys. absolwentów i absolwentek. Ponad 130 tys. firm, m.in. z sektora usług nowoczesnych, IT/R&D i produkcji, oferuje tu pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju (nieco ponad 1%).

Blisko 80% osób studiującychświadomie wybrało Poznań jako najlepszy ośrodek nauki i akademickiego życia. W Poznaniu kształci się ponad 8 tys. studentów i studentek zagranicznych: z ponad 120 krajów świata. Najwięcej osób studiujących pochodzi z Ukrainy, Hiszpanii, Białorusi, Turcji i  Norwegii. Tak zróżnicowane kulturowo towarzystwo może zachęcić Cię do skorzystania z wielu programów wymiany studenckiej (jak ERASMUS+) i spędzenia części studiów zagranicą!

Zawsze w formie

Ponad 1/3 obszaru miasta to tereny zielone. W Poznaniu możesz spędzać czas aktywnie - na przykład w jednym z 40 parków, które znajdują się na terenie miasta lub kompleksie rekreacyjnym Malta. Możesz skorzystać z rozbudowującej się sieci ścieżek rowerowych na własnym, lub miejskim rowerze. Formy do studiowania możesz też nabrać podczas rozmaitych imprez sportowych. Wystartuj w Poznańskim Maratonie lub innych zawodach sportowych. Pokibicuj drużynie piłkarskiej Lecha Poznań,  międzynarodowo utytułowanej żeńskiej drużynie futsalistek AZS UAM Poznań, lub podczas zawodów wioślarskich lub kajakarskich. Odwiedź też jedyny w kraju wyścigowy Tor Poznań, na którym odbywają się Samochodowe i Motocyklowe Mistrzostwa Polski.


Bez czasu na nudę

W Poznaniu bywa międzynarodowo, awangardowo i zwyczajnie fajnie. Ilość koncertów, imprez, wystaw i festiwali zadowoli każdego. Znajdziesz tu kilkanaście scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, blisko 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

Wszędzie blisko

Oprócz doskonałych połączeń  kolejowych i autobusowych Poznań oferuje wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Ławica. Dzięki temu, za naprawdę niewielką kwotę, możesz spędzić wolny weekend np. w Mediolanie, Dublinie, czy Barcelonie, a autostradą A2 w 2,5h dotrzesz samochodem do Berlina.

Akademicka Planeta Poznań

Wybierz się w podróż na Akademicką Planetę Poznań i obejrzyj pełną wersję filmu!


______________________________________________________________

Załączniki