Targi Viva Seniorzy! 2022

Targi Viva Seniorzy! odbędą się w dniach 30 września-1 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 3.

Targi Viva Seniorzy! - grafika artykułu
Targi Viva Seniorzy!

Targi Viva Seniorzy to największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Seniorzy mają możliwość uczestnictwa w targach i towarzyszącym im atrakcyjnym programie wydarzeń edukacyjnych, ogólnorozwojowych, sportowych i kulturalnych. W programie znajdą się ciekawe wydarzenia i atrakcje, starannie dobrane i dopasowane do zainteresowań i potrzeb seniorów. Głównym jego punktem będą koncerty artystów polskiej estrady.

Targi będą podzielone na cztery bloki tematyczne: Aktywność to blok, w którym zaprezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, działalnością organizacji i klubów seniora, a także urodą i stylem. Zdrowie - prezentacja produktów i usług, dostosowanych do potrzeb seniora. Wiedza - część poświęcona edukacji i rozwojowi, a także blok dedykowany otoczeniu, podejmujący tematykę infrastruktury dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami, bezpiecznego domu, a także pomocy w życiu codziennym.

W trakcie trwania wydarzenia zostaną wręczone nagrody dla najaktywniejszych seniorów w Wielkopolsce oraz przyznane zostaną nagrody w Konkursie Laur Seniora. Celem Konkursu jest szeroka promocja dedykowanych specjalnie seniorom produktów, usług i działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej.

Podczas targów producenci, usługodawcy i organizacje pozarządowe prezentują kompleksową ofertę produktów age-friendly, uwzględniającą potencjał oraz potrzeby osób starszych, a także ofertę projektów służących ich aktywizacji życiowej i zawodowej. Rosnące z roku na rok statystyki targowe pokazują, że targi Viva Seniorzy! są niezwykle ważnym i potrzebnym wydarzeniem społecznym - przeciwdziałają dyskryminacji i nierównemu traktowaniu osób starszych, zmieniają stereotypowe postrzeganie starości oraz osób starszych.

Szczegóły na stronie: Centrum Inicjatyw Senioralnych: informacje o targach

Załączniki

sieci społecznościowe