Konkurs na ferie! Nagrody czekają!

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania

zaprasza serdecznie młode poznanianki i młodych poznaniaków

do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moje zimowe obserwacje".

Uwaga konkurs1 - grafika artykułu
Uwaga konkurs!

Zbliżające się ferie zimowe tym razem będą odbywać się w zupełni innych okolicznościach, niż miało to miejsce w latach minionych. Zachęcamy w zimowym czasie do rodzinnych spacerów, wędrówek, jak również obserwacji przez okno, w skupieniu godnym młodego przyrodnika. Wspólne wyjścia nie muszą być dalekie, czasem aby zobaczyć ciekawe zachowania przedstawicieli miejskiej fauny, wystarczy spojrzeć przez okno. Nasze miasto jest przecież miejscem życia wielu ciekawych gatunków zwierząt, które zimą wykazują różnego rodzaju aktywność, związaną bardzo często z poszukiwaniem pożywienia. Na pewno nie raz widzieliście kłótnie sikorek przy kawałku wywieszonej słoniny, albo gonitwy rudych wiewiórek po gałęziach parkowych drzew, czy wesołą gromadkę gromadki wróbli na parapecie? Nie zapominajmy też o kotach wolno żyjących, które są stałym, nieodzownym elementem miejskiego ekosystemu. Może podczas zimowych obserwacji przyłapiecie miejskie kociaki na zabawach lub wspinaczkach po drzewach.

Jesteśmy pewni, iż przekonacie się sami, że zimowa przyroda pełna ciekawych zachowań zwierząt jest na wyciągnięcie ręki. Zachęcamy dzieci, aby swoje obserwacje przy użyciu kredek, farb lub wykorzystaniu innych ulubionych technik plastycznych przelały na papier.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat mieszkających na terenie miast Poznania. Na prace plastyczne czekamy do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania znajdują się na poniżej.

Przypominamy również, że jeśli podczas spaceru znajdziesz zwierzę potrzebujące pomocy, skontaktuj się ze Strażą Miejską pod numerem 986. Zagubione zwierzęta, takie jak psy i koty każdorazowo sprawdzane są  przez funkcjonariuszy Straży pod kątem posiadania czipa. Elektroniczny czip z zdanymi właściciela zdecydowanie ułatwia szybki powrót futrzastego uciekiniera do domu. W przypadku braku czipa zwierzę trafia pod opiekę do Schroniska dla zwierząt, gdzie podejmowane są działania w celu odnalezienia dotychczasowego właściciela lub jeśli ten się nie zgłosi - nowego domu.

Ranne ptaki oraz małe ssaki, takie jak wiewiórki, jeże i zające, trafiają do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej na ul. Szydłowskiej 43, które czynne jest od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 21.00 oraz w weekendy od 8.00 do 18.00. Kontakt telefoniczny do ośrodka:
61 84 666 84. Do Centrum można przetransportować ranne zwierzę również we własnym zakresie. Koszty leczenia oraz rehabilitacji ptaków oraz małych zwierząt pokrywane są ze środków z budżetu Miasta Poznania.

Drogie mieszkanki i mieszkańcy Poznania, Wy też macie wpływ na losy zwierząt w naszym mieście, pamiętajcie o tym! A tym czasem ruszajcie na zimowe obserwacje ze swoimi pociechami!

Życzymy miłych, wesołych i udanych ferii wypełnionych obserwacjami w terenie lub przy oknie. Uważajcie na siebie!

Załączniki

sieci społecznościowe