Co to jest Komisja Dialogu Obywatelskiego?

Powiększ tekst

Zgodnie z Zarządzeniem nr 861/2025/P Prezydenta Miasta Poznania z 9 grudnia 2025 r. Komisje Dialogu Obywatelskiego mają charakter inicjatywno-doradczy, a do ich zadań należy w szczególności:

  • współpraca z właściwą merytorycznie komórką organizacyjną lub pełnomocnikiem w celu polepszenia i podwyższenia efektywności podejmowanych działań;
  • możliwość konsultowania i współtworzenia dokumentów i projektów aktów prawnych wydawanych przez organy Miasta w zakresie działalności danej KDO;
  • występowania do organów Miasta z odpowiednimi wnioskami w zakresie działalności KDO;
  • zatwierdzenie sprawozdania z działalności KDO za poprzedni rok;
  • przygotowanie uchwał, stanowisk lub opinii podejmowanych przez KDO;
  • możliwość wskazywania przedstawicieli organizacji do zespołów roboczych powoływanych przez władze Miasta w zakresie działalności danej KDO;
  • wskazywanie przedstawiciela do Rady;
  • współpracowanie z Radą i pozostałymi KDO;
  • promowanie działań realizowanych przez Miasto i organizacje w zakresie danej KDO

Zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania w sprawie trybu powoływania i organizacji Komisji Dialogu Obywatelskiego oraz z regulaminem prac KDO.

Załączniki

Drukuj tekst
Pokaż QR kod

Pozostałe publikacje w tej serii: