Zgodnie z Zarządzeniem nr 861/2025/P Prezydenta Miasta Poznania z 9 grudnia 2025 r. Komisje Dialogu Obywatelskiego mają charakter inicjatywno-doradczy, a do ich zadań należy w szczególności:
- współpraca z właściwą merytorycznie komórką organizacyjną lub pełnomocnikiem w celu polepszenia i podwyższenia efektywności podejmowanych działań;
- możliwość konsultowania i współtworzenia dokumentów i projektów aktów prawnych wydawanych przez organy Miasta w zakresie działalności danej KDO;
- występowania do organów Miasta z odpowiednimi wnioskami w zakresie działalności KDO;
- zatwierdzenie sprawozdania z działalności KDO za poprzedni rok;
- przygotowanie uchwał, stanowisk lub opinii podejmowanych przez KDO;
- możliwość wskazywania przedstawicieli organizacji do zespołów roboczych powoływanych przez władze Miasta w zakresie działalności danej KDO;
- wskazywanie przedstawiciela do Rady;
- współpracowanie z Radą i pozostałymi KDO;
- promowanie działań realizowanych przez Miasto i organizacje w zakresie danej KDO
Zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania w sprawie trybu powoływania i organizacji Komisji Dialogu Obywatelskiego oraz z regulaminem prac KDO.