Można schłodzić się na miejskich kąpieliskach i letnich pływalniach

W upalne dni poznaniacy i poznanianki oraz odwiedzający nasze miasto turyści mogą zaznać ochłody na miejskich kąpieliskach. Do wyboru mają jeziora Kierskie, Strzeszyńskie i Rusałkę. To pierwsze może pochwalić się aż dwoma plażami. Odwiedzić można także letnie pływalnie - Chwiałkę oraz tę w parku Kasprowicza, a nawet... wybrać się na łyżwy.

Zdjęcie przedstawia tłum ludzi na pływalni letniej, składającej się z dwóch basenów i zjeżdżalni. - grafika artykułu
Pływalnia letnia Kasprowicza jest do dyspozycji odwiedzających codziennie, w godz. 9-20/ fot. POSiR

Osoby, chcące odpocząć nad wodą, mogą wybrać się na plaże Parkową (Kiekrz) lub Smoczą (Krzyżowniki) nad Jeziorem Kierskim. Na Strzeszynku działa plaża Malibu. Do wyboru jest jeszcze kąpielisko Rusałka.  

Miejskie kąpieliska funkcjonują w godzinach 10-18. W tym czasie są strzeżone przez minimum dwóch ratowników. Podczas ich obecności należy zwrócić uwagę na kolor flagi wywieszonej przy plaży. Biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie wchodzenia do wody. 

W upalne dni nad poznańskimi jeziorami można korzystać nie tylko z kąpieli wodnej i słonecznej, ale również z infrastruktury rekreacyjnej. Do dyspozycji mieszkańców są m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe i place zabaw.

Przy kąpieliskach zlokalizowane są punkty gastronomiczne. Dodatkowo na Strzeszynku i nad Rusałką do dyspozycji odwiedzających są specjalne bezpłatne strefy grillowe, a w Kiekrzu miejsce na rozpalenie ogniska.

Więcej informacji o atrakcjach, czekających nad poznańskimi jeziorami znajduje się na stronie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Ochłoda na letnich pływalniach

W gorące dni schłodzić można się również na letnich pływalniach. Baseny w parku Kasprowicza są do dyspozycji odwiedzających codziennie, w godz. 9-20. Funkcjonują też tzw. godziny dla pływaków, czyli poranki (7.00-9.00), podczas których można skorzystać wyłącznie z 50-metrowego basenu pływackiego. 

Odwiedzający pływalnię w parku Kasprowicza mają do dyspozycji 50-metrowy basen sportowy, nieckę ze zjeżdżalnią oraz brodzik z wodnymi atrakcjami dla najmłodszych. W sąsiedztwie dostępne są również boiska do siatkówki plażowej i urządzenia do street workoutu. Przy basenie działa punkt gastronomiczny, na miejscu jest także możliwość wypożyczenia leżaka.

Przez cały okres wakacyjny, w godzinach 9-19, działać będzie codziennie także pływalnia letnia Chwiałka. Do dyspozycji odwiedzających są tam dwa baseny - duży i średni ze zjeżdżalnią oraz brodzik dla dzieci z dwiema małymi zjeżdżalniami. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą pograć tam w siatkówkę plażową lub tenisa stołowego, a zwolennicy relaksu i kąpieli słonecznych wypożyczyć leżaki. Na terenie pływalni można skorzystać także z małej gastronomii.

Ceny wstępu na letnie pływalnia są takie same jak w ubiegłym roku. Bilet normalny kosztuje 23 zł, a ulgowy - 16 zł. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym Poznania i seniorzy (Poznańska Złota Karta). 10-procentowy rabat czeka przy zakupie karnetu na 10 wejść, warto również korzystać z obiektów po godzinie 18.00, wówczas cena biletu wynosi tylko 12 zł. Uczestnicy programu OK Poznań mogą w dostępnej puli zniżek skorzystać z wejścia na basen letni za 1 zł. Bilety można kupować w kasach przy wejściu na pływalnie oraz online przez platformę ToBilet.pl.

Na łyżwy latem

Poznaniacy i poznanianki, którym na basenach i kąpieliskach nadal jest za gorąco, mają jeszcze jedną alternatywę. Po raz pierwszy w okresie wakacyjnym miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać ze ślizgawek dla publiczności na Lodowisku Chwiałka. Począwszy od 21 lipca będą one dostępne w każdą niedzielę, aż do 1 września. Wejście na ślizgawki obowiązywać będzie zgodnie z aktualnym cennikiem. Więcej informacji na ten temat znajduje się na Poznan.pl

Informację na temat działalności miejskich basenów i kąpielisk można uzyskać, dzwoniąć na numer miejskiej infolinii POZnań Kontakt - tel. 61 646 33 44.

AJ