Aby Poznańskie Pudełko Życia mogło dobrze spełnić swoją funkcję powinno zawierać wiarygodne informacje dotyczące stanu zdrowia seniora. Ma ich dostarczyć specjalna ankieta. Składa się ona z dwóch części. Tę kluczową, medyczną, mówiącą o przebytych chorobach, operacjach, zażywanych lekach czy alergiach, wypełnia lekarz. Informacje zawarte w ankiecie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej. Dla uwiarygodnienia danych zgromadzonych w medycznej części ankiety, niezbędny będzie również podpis lekarza rodzinnego.
W ankiecie znajdzie się również miejsce na wpisanie danych osób, które senior chciałby powiadomić w razie potrzeby (nagłej hospitalizacji, prośby dotyczącej przekazania kluczy do mieszkania, zaopiekowania się zwierzęciem podczas jego nieobecności).
W celu udaremnienia ewentualnych prób oszustwa organizatorzy informują, że Poznańskie Pudełko Życia jest bezpłatne i nikt nie może roznosić ani sprzedawać pudełek po domach.
Z uwagi na to, że ankieta musi zawierać bieżące informacje/dane medyczne tutaj zamieszczona jest Ankieta do pobrania oraz Formularz, który jest instrukcją wypełnienia ankiety.
Szczegółowe informacje na temat Poznańskiego Pudełka Życia można też uzyskać telefonicznie, pod nr. 61 847 21 11.
/CentrumIS/jż
Zobacz również

Majowy weekend w Poznaniu

Weekend majowy - informacje komunikacyjne

Od 3 maja wszyscy Polacy żyją na kredyt, czyli rzecz o długu ekologicznym
