Przedłużenie bezpłatnej komunikacji dla uchodźców z Ukrainy

Miasto Poznań pomaga uchodźcom z Ukrainy. Od dziś (25 marca) okres ważności wszystkich dotychczas wydanych zaświadczeń uprawniających uchodźców do bezpłatnych przejazdów na liniach ZTM został przedłużony z 30 do 60 dni, a każde nowe zaświadczenie jest wydawane na 60 dni. UWAGA! W przypadku już wydanych zaświadczeń - nie trzeba zgłaszać się do punktów ZTM lub na MTP, okres obowiązywania dokumentu wydłużono automatycznie. Do tej pory po zaświadczenie o bezpłatną komunikację zgłosiło się ponad 25 tysięcy osób. 

Tramwaj z naklejką Wolna Ukraina - grafika artykułu
Do 60 dni uchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji ZTM

Przypominamy, żeuchodźcy, którzy skorzystają z pomocy punktu recepcyjnego na MTP lub odwiedzą jeden z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań, mogą otrzymać specjalne zaświadczenie z hologramem. Dokument jest wydawany po okazaniu ukraińskiego paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej w dniu 24 lutego br. lub późniejszym.

Na podstawie zaświadczenia można bezpłatnie korzystać z transportu miejskiego na wszystkich liniach ZTM w Poznaniu i na obszarze aglomeracji poznańskiej w każdej strefie taryfowej. Ma ono taki sam status jak bilet na sieć, a jego ważność wynosić 60 dni. 

Zaświadczenie można otrzymać w punkcie recepcyjnym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Pawilon nr 2,  od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 21:00), w Biurze Obsługi Klienta ZTM pod rondem Kaponiera (czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 - 17:00) oraz w każdym z Punktów Obsługi Klienta ZTM, które są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 20:00:

  • Ogrody, pętla tramwajowa 
  • rondo Kaponiera - poziom -1,
  • Dworzec Sobieskiego przy pętli PST na os. Jana III Sobieskiego,
  • Górczyn, pętla autobusowo-tramwajowa,
  • Junikowo, pętla autobusowo-tramwajowa,
  • plac Wiosny Ludów - budynek CH Kupiec Poznański (wejście od ul. Strzeleckiej),
  • Dębiec, pętla autobusowo-tramwajowa,
  • rondo Śródka - dworzec autobusowy,
  • Dworzec Zachodni PKP

To jedna z wielu form wsparcia, jakie proponuje obywatelom i obywatelkom Ukrainy Miasto Poznań. Cały czas działa miejski punkt zbiórki darów (szczegóły: poznan.pl oraz na profilu FB @czulypoznan). 

Każdy, kto chce zaoferować pomoc, może wypełnić ankietę (można ją znaleźć na stronie poznan.pl - przypiętą na żółtym pasku u góry witryny, pod hasłem: Pomagam Ukrainie).

Cały czas działa też ukraińska wersja miejskiej strony internetowej, na której można znaleźć najważniejsze informacje: https://www.poznan.pl/ua

ZTM

sieci społecznościowe