Rynek Rozmaitości Jeżyckich

80 wystawców, w tym 18 restauracji, a także koncerty i spektakle - takie atrakcje będą czekać na mieszkańców Jeżyc. Już 3 grudnia rozpocznie się świąteczny jarmark Rynek Rozmaitości Jeżyckich. Wstęp wolny.

Rynek Jeżycki. - grafika artykułu
Rynek Rozmaitości Jeżyckich, fot. Janusz Starczewski/ Fotoportal.pl.

Jak zapowiadają organizatorzy, jarmark na rynku Jeżyckim to doskonała okazja, aby w jednym miejscu kupić gwiazdkowe prezenty. Nie zabraknie jedzenia z różnych stron świata, wina, w tym tradycyjnego grzańca, słodyczy, rękodzieła, ozdób świątecznych, ceramiki, książek, biżuterii z tradycyjnych manufaktur czy zabawek dla naszych czworonożnych przyjaciół. 

Oprócz stoisk wystawców na mieszkańców czekać będą także występy artystów. O godz. 17:00 zobaczymy spektakl "Dlaczego nie ma śniegu na święta" w wykonaniu Asz. Teatru. O godz. 18:30 wystąpi chór kameralny Hibike. Na godz. 20:00 zaplanowano fireshow, a na 20:30 koncert zespołu Fanfara Awantura. 

Szczegóły dostępne są na Facebooku. Rynek Rozmaitości Jeżyckich odbędzie się w sobotę, 3 grudnia, w godz. 16:00-22:00.

Organizatorem jest Fundacja Pana Gara. Wydarzenie jest realizowane przy współpracy z Miastem Poznań, Radą Osiedla Jeżyce, Aquanetem, Zarządem Dróg Miejskich i Spółką Targowiska.

Betlejem Poznańskie 

W tym roku atmosferę świąt będzie można poczuć w niemal całym mieście. 

Obecna edycja Betlejem Poznańskiego jest największą w historii tej imprezy. Kiermasz działa już na pl. Wolności oraz terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 3 grudnia otwarte zostaną jarmarki na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim. Lokalizacje Betlejem łączy specjalna świąteczna bimba.

Więcej informacji o świątecznych atrakcjach wraz z dokładnym programem można znaleźć na stronie internetowej: betlejempoznańskie.pl.

Lokalizacje Betlejem Poznańskiego 2022: 

  • Plac Wolności - 18.11-27.12
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie - 19.11-23.12
  • Plac Kolegiacki - 3-18.12
  • Rynek Łazarski - 3-18.12

sieci społecznościowe