Weekend w Poznaniu

W najbliższy weekend nikt w stolicy WIelkopolski nie będzie się nudził. W piątek dla mieszkańców przygotowano spektakle i spacery po poznańskich fortach. W sobotę rusza kolejna odsłona cyklu "Senioralni. Poznań", a dzięki targom Smaki Regionów będzie można wybrać się w kulinarną podróż po Polsce. W niedzielę zaś na miłośników jazzu czeka koncert w ramach Urbanator Days.

Na zdjęciu ludzie wśród stoisk z kwiatami - grafika artykułu
W najbliższy weekend nikt w stolicy WIelkopolski nie będzie się nudził, fot. Jungle Bazaar

PIĄTEK 23.09

Spektakl "Ludzie inteligentni" 

David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Kobieta nie wyraża żadnego sprzeciwu, co tylko wzbudza zaskoczenie mężczyzny. To wydarzenie spowodowało, że przyjaciele Alexandre i Thomas wraz ze swoimi partnerkami zaczyną snuć teorie na ten temat. Przyczyni się to tylko do powstania kryzysów w ich związkach. W przedstawieniu wystąpią gwiazdy takie jak: Izabela Kuna, Paulina Holtz, Olaf Lubaszenko, Szymon Bobrowski oraz Rafał Królikowski.

Aula Artis, Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz. 17:30, 20:00

Bilety: od 70 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

Zwiedzanie podziemi Fortu VI

Wrześniowy spacer z przewodnikiem po podziemiach najlepiej zachowanego fortu trwać będzie dwie godziny. Podczas wędrówki uczestnicy będą mogli zobaczyć pomieszczenia koszarowe z licznymi ekspozycjami, wielki magazyn prochu, pancerne stanowiska obserwacyjne i około pół kilometrowe podziemne korytarze. Dodatkowo zaplanowany został również spacer fosą. 

Fort Poznań, ul. Lutycka 115

Godz. 12:00, 15:00

Bilety: od 10 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wielkopolskie lato filmowe: Letnie czułości

W piątek odbędzie się letnia selekcja filmów prezentowanych na tegorocznych konkursach Short Waves Festival. Podczas pokazu projekcji audiowizualnych odnajdziemy te, które zachwyciły międzynarodowe składy jurorskie, a także publiczność. Uczestnicy będą mogli zobaczyć filmy takie jak: Beity, 81 meters oraz Good vibes is all I need.

Plac Wolności

Godz. 20:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Poznań Design Festiwal 2022

Poznań Design Festiwal obejmuje poznańskie działania dotyczące projektowania. Promowany będzie design, jako sposób myślenia, a przede wszystkim jako możliwość twórczego rozwiązywania istotnych społecznie i ekologicznie problemów. Podczas sobotniej konferencji odbędą się trzy panele tematyczne. Dotyczyć będą one architektury, rzek, projektowania oraz ich relacji z dobrostanem. Wydarzenie potrwa do 1 października. 

Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 11:00

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie stronie

Więcej informacji na stronie poznan.pl

Randka w ciemno

Komedia teatralna jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie - jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem albo jak do tego nie dopuścić, gdy dopiero się on zaczyna. W przedstawieniu zagra Izabella Tarasiuk-Andrzejewska oraz Leszek Wojtaszak.

Mój Teatr, ul. Jana Gorczyczewskiego 2

Godz. 19:00

Bilety: od 39 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia 

Podziemny Świat Fortu Winiary

Przygotowana trasa spaceru po reliktach Fortu Winiary wynosi około 5 km. Podczas wędrówki uczestnicy dowiedzą się, jak przebiegały walki w lutym 1945 roku oraz jakie wojenne tajemnice skrywa park Cytadela. Wygodne buty oraz latarki to najbardziej potrzebne elementy wyposażenia każdej osoby, która pojawi się na wycieczce.

Park Cytadela

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Wystawa i prelekcja podróżnicza Mateusza Sobierajskiego

"Ludzie Drogi" to cykl fotomontaży cyfrowych, w których dominują treści symboliczne i surrealistyczne. Na wystawie uczestnicy będą mogli obejrzeć 20 kolaży. Fotografie pochodzą z osobistych podróży Mateusza Sobierajskiego, podczas których próbował zrozumieć, czym jest dla niego duchowość oraz co w życiu ma prawdziwą wartość. Prace pełne są metafizycznych odniesień do własnych przeżyć i marzeń. Na zdjęciach można zobaczyć miejsca i ludzi z różnych zakątków świata, takich jak: Indie, Peru, Islandia, Brazylia, Argentyna, Laos, Wietnam, Maroko, Szwajcaria..

United, ul. Unii Lubelskiej 3

Godz. 17:00

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

SOBOTA 24.09

Senioralni Poznań 2022

Październik po raz dwunasty stanie się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów. Uroczysta inauguracja wydarzenia odbędzie się w sobotę o godz. 12:00 na placu Wolności. Na rozpoczęcie uroczystości dla mieszkańców Poznania zagra zespół Żuki Rock'n'Roll Band. Dodatkowo na scenie pojawi się grupa Senioruki, której członkami są dojrzali poznaniacy, grający na ukulele.

Plac Wolności 

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie.

Smaki Regionów

Jest to wydarzenie, które zabierze obecne tam osoby w wyjątkową podróż po kulinarnych zakamarkach Polski. Podczas jego trwania na uczestników czekać będą pokazy gotowania, dla najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty kulinarne. Na targach będzie można skosztować produktów najwyższej jakości m.in. mięsa, wędlin, serów, miodów, przetworów z owoców i warzyw, ryb, pieczywa, wyrobów cukierniczych, win czy nalewek. Wydarzenie potrwa do 26 września.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14 

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Targi mieszkań i domów

Podczas dwudniowego wydarzenia pojawią się najlepsi deweloperzy, specjaliści z branży mieszkaniowej i budowlanej. Celem targów jest pomoc w zakupie mieszkania lub domu. Co godzinę odbywać się będą seminaria, podczas których eksperci podzielą się swoją wiedzą odnośnie przepisów prawnych oraz zasad obowiązujących na rynku nieruchomości. Wydarzenie potrwa do 25 września.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: 10 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Jedzielnia

Na ulicy Święty Marcin odbędzie się po raz ostatni w sezonie 2022 projekt Jedzielna, który pomaga w promowaniu lokalnych barów i restauracji. Od godziny 12:00 do 17:00 każdy będzie miał możliwość skosztowania dań tradycyjnych, wegańskich i wegetariańskich. Jak zwykle posiłki będą kosztować nie więcej niż 15 zł. 

ul. Święty Marcin

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Show z głową w chmurach 

W sobotę artyści z Cirques du Soleil i teatru Z Głową w Chmurach w spektakularny sposób zaprezentują się przed publiką. Wykonywać będą salta i piruety w powietrzu, również w choreografii z wykorzystaniem koła cyrkowego, powietrznego oraz ognia. Festiwal ukazuje jakie możliwości posiada ludzkie ciało podczas występu, w którym połączona została sztuka taneczna, baletowa, akrobatyczna oraz cyrkowa.

ul. Młyńska 12

Godz. 20:00

Bilety: od 170 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Dywidenda Teatru Fuzja

"Dywidenda" to widowisko teatralne będące odpowiedź na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Jego  geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematyczny, giełdowych, ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu. 

Rynek Łazarski

Godz. 19:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Jungle Bazzar

Podczas wydarzenia znaleźć będzie można nie tylko rośliny doniczkowe, lecz również donice i dodatki do wystroju wnętrz. Dodatkowo zainteresowani odnajdą również na nim naturalne kosmetyki oraz biżuterię, której autorzy czerpią inspirację z natury.

Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej, Ul. Piotrowo 4

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości

Giełda minerałów i biżuterii to idealne miejsce dla każdego, kto chce poznać niesamowite dary natury, zobaczyć piękno procesów geologicznych lub po prostu w ciekawy sposób spędzić czas. Na wydarzeniu uczestnicy spotkają się z kolekcjonerami, rzemieślnikami, artystami oraz jubilerami. Ponadto zainteresowani będą mogli zakupić ręcznie wykonaną biżuterię oraz zobaczyć jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne.

Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 4

Godz. 10:00

Bilety: od 10 zł (wycieczki zorganizowane, i grupy szkolne z opiekunem oraz dzieci do 5 lat - bezpłatnie)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Weekend z egipskimi planszówkami 

Wydarzenie ma na celu przybliżenie wiedzy na temat gier starożytnych Egipcjan. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił grając w nowoczesne planszówki. Będą to: Psy i Szakale, Senet, Skarabia, Dolina Nilu, Sphinx, Tablica Tutenchamona, Ramzes 2, Bystre Oko Horusa, Luxor oraz Klątwa Faraona.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27

Godz. 11:30

Wstęp darmowy

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Koncert The Stubs i Dopelord

The Stubs to zespół, który rok temu powrócił po pięcioletniej przerwie. Teraz członkowie grupy pojawiają się na koncertach klubowych oraz festiwalach. Fani znają ich z utworów: "Salvation Twist", "Nation of losers" czy "Timmy". Kolejnym zespołem, który zagra na wydarzeniu będzie Dopelord. Zespół rozpoczął swoją przygodę w 2010 roku w Lublinie, a aktualnie regularnie koncertuje po krajach Europy.

Klub pod Minogą, ul. Feliksa Nowowiejskiego 8

Godz. 19:00

Bilety: od 60 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Tweed Ride: Mariaż starego z nowym

Elegancki strój i jazda na rowerze to niezbyt częste połączenie, lecz tym razem poznaniacy mają możliwość poczuć się na takiej wycieczce jak angielscy gentelmani bądź retro damy. Wystarczy zapisać się i pojawić o godzinie 14:30 na rowerze na rynku Łazarskim, pomiędzy schodami a fontanną. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszą stylizację. Trasa przejazdu to około 6 km Podczas niej zostanie zrobione grupowe zdjęcie. Będzie także przerwa na urodzinowe ciasto.

Rynek Łazarski

Start godz. 14:30

Wstęp bezpłatny po zarejestrowaniu na stronie

Więcej informacji na stronie wydarzenia

NIEDZIELA 25.09

Please, Stand up

To wydarzenie, na którym zobaczymy najlepszych polskich komików. Gospodarzem show będzie Łukasz Lotek Lodkowski, wystąpią natomiast m.in. Piotr "Zola" Szulowski, Błażej Krajewski, Michał Leja, Darek Gadowski i Tomek Kołecki.   

Stadion Miejski, ul. Bułgarska 17 

Godz. 20:00

Bilety: od 79 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Michał Urbaniak & Urbanator Days - koncert połączony z jam session

To już XV edycja międzynarodowego projektu propagującego jazz. Wraz z głównym artystą - Michałem Urbaniakiem na scenie wystąpią m.in. Michael Patches Stewart, Reggie Washington, Frank Parker oraz Mario Forte. Koncert będzie zwięczeniem warsztatów Urbanators Days.

Sala Ziemi, Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14

Godz. 19:00

Bilety: od 99 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Wąsik - Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia

Młody oraz wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona wraz z marudnym kumplem - lokatorem oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Na domiar złego zawodzi maszynka do golenia pozostawiając na twarzy bohatera... wąsik, który nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje.

Aula Auris, Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 14

Godz. 16:00, 18:30

Bilety: od 70 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Exotic Fest 

Niedzielne targi branży terrarystycznej, akwarystycznej oraz botanicznej, pozwolą uczestnikom zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do hodowli, zobaczyć oraz zakupić bezkręgowce i wybrane kręgowce. Jest to również okazja do poznania nowych ludzi, spotkania z najbardziej rozpoznawalnymi osobami w branży oraz rozwijania swoich zainteresowań.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: od 28 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Koncert Monatik

Monatik to ukraiński piosenkarz oraz kompozytor. Artysta od pierwszych dni wojny w Ukrainie angażuje się w aktywny wolontariat i działalność edukacyjną. Na europejskiej trasie koncertowej nie tylko zbiera fundusze na rzecz Ukrainy. Opowiada także fanom na całym świecie o strasznych tragediach, które dzieją się w jego kraju.

Klub muzyczny B17, ul. Bułgarska 17 

Godz. 20:00

Bilety: 189 zł

Więcej informacji na stronie

Poznański Impro Jam

Poprzednie edycje wydarzenia odniosły sukces, dlatego po raz kolejny odbywa się improwizowany wieczór w CK Nowe Amore. Na spotkaniu to właśnie publiczność staje się głównym aktorem spektaklu, ponieważ każdy z obecnych będzie miał możliwość wejścia na scenę i stworzenia unikatowego przedstawienia, w grach improwizowanych.

CK Nowe Amore, ul. Sienkiewicza 22

Godz. 19:00

Bilety: 10 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

KK

sieci społecznościowe