Weekend w Poznaniu

W ten weekend mieszkańcy i mieszkanki stolicy Wielkopolski nie powinni mieć problemu z wyborem spędzania wolnego czasu. Czekają na nich Juwenalia, atrakcje w ramach Poznańskich Dni Rodziny, festyny i pikniki na świeżym powietrzu, spektakle, mecz Lecha, gastronomiczne okazje podczas Jedzielni i wiele więcej. 

Zdjęcie z zeszłorocznego pikniki na Wolnym Dziedzińcu - grafika artykułu
W ramach Poznańskich Dni Rodziny odbędzie się piknik ekologiczny

PIĄTEK 24.05 

Festiwal Fabuły 

Centrum Kultury Zamek oferuje szeroki wybór atrakcji podczas Festiwalu Fabuły 2024, który trwać będzie do 25 maja. W programie między innymi: warsztaty kreatywne, spotkanie z Lucie Faulerovą czy spektakl improwizowany. Podczas wydarzenia odbędzie się również Gala Poznańskiej Nagrody Literackiej. 

Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz.: od 16.00 (piątek), 12.00 (sobota) 

Bilety: 40 zł (karnet)

Więcej informacji na stronie CK Zamek

Poznańskie Juwenalia 

23-25 maja to dni poznańskiego święta studentów. Juwenalia to trzydniowe wydarzenie łączące muzykę, zabawę, edukację i integrację. Na uczestników czeka strefa animacji, Forum Juwenaliowe, punkty gastronomiczne czy artyści tacy jak Kacperczyk, Kaz Bałagane, Kult i wiele więcej. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie UMP.

Park Jana Pawła II, ul. Dolna Wilda 64

Godz.: 18.30

Bilety: 99 zł (normalny), 75 zł (studencki), 249 zł (karnet normalny), 189 zł (karnet studencki)

Więcej informacji na stronie Juwenaliów

Silent disco 

Silent disco znów zagości na placu Wolności. Uczestnicy będą mogli wybrać aż 5 kanałów muzycznych. Aby wypożyczyć słuchawki, należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem lub 200 zł w gotówce pod zastaw sprzętu. Wydarzenie odbędzie się również w sobotę. 

Plac Wolności

Godz.: 22.00

Bilety: 12 zł 

Więcej informacji na Facebooku 

Kobieca strona POZnania 

"Superwoman i geniuszki - wszystkie są lepsze ode mnie!" - tak brzmi hasło kolejnej edycji warsztatów z cyklu Kobieca Strona POZnania. Tematem przewodnim spotkania będzie brak pewności siebie i towarzyszący mu syndrom oszustki.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44

Godz.: 15.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Solo na Szelągu 

Cykl Solo na Szelągu powraca z kolejnym koncertem. Tym razem zagra Bobkovski, czyli producent, pisarz piosenek i wszechstronny muzyk. Artysta tworzy gitarowe utwory w duchu lat 80., a towarzyszy mu Goryl, grający na perkusji. 

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godz.: 20.00

Wstęp wolny

Więcej informacji na Facebooku

Folkowe lato 

Plac Wolności będzie gościć kolejny cykl Folkowego Lata. Plenerowe potańcówki będą skupiać się wokół tańców tradycyjnych głównie z zachodnich stron Europy. Przed niektórymi układami pokazany będzie krótki instruktaż, aby każdy mógł wziąć udział  w zabawie. 

Plac Wolności 

Godz.: 19.00-22.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku  

Premiera w Scenie Roboczej 

Jak podają twórcy spektaklu "Łowcy Głów", sen o kolonialnej potędze kraju przyblakł już nieco, ale jego ślady nadal obecne są w zakurzonych kątach i na strychach prywatnych domów i instytucji. Ludomir Franczak tropi poznańskie wątki kolonialne, samemu stając się przy tym łowcą - głowy Czekanowskiego, snów o potędze polskich kolonizatorów i egzotycznych przedmiotów przywiezionych z podróży. Sztukę zobaczyć można również w sobotę i niedzielę. 

Studio Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22

Godz.: 19.00

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Więcej informacji na stronie studia

Spektakl - "Wieczorek pożegnalny"

Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, aby z nim świętować, ale żeby zerwać z nim znajomość. Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Odpowiedzi na te pytania poznają widzowie spektaklu "Wieczorek Pożegnalny". Na scenie wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski.

Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10 

Godz.: 17.30 i 20.00

Bilety: od 73,78 zł 

Więcej informacji na Facebooku

SOBOTA 25.05 

Weekend pełen zniżek

Bilet dla całej rodziny do Nowego Zoo za złotówkę? O połowę tańsze wejścia do wielu poznańskich instytucji? W ten weekend w ramach Poznańskich Dni Rodziny to możliwe - dla osób, które biorą udział w programie OK Poznań. 

Różne lokalizacje

Różne godziny 

Bilety: od 1 zł 

Więcej informacji na stronie UMP.

Biała Sobota 

W ramach Poznańskich Dni Rodziny odbędzie się Biała Sobota ze strefą animacji dla dzieci. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań takich jak: mammografia, USG piersi, cytologia, konsultacje dietetyczne, psychologiczne i podologiczne, masaże kręgosłupa, RTG klatki piersiowej i wiele innych. Wśród atrakcji dla dzieci znajdą się m.in.: malowanie twarzy, dmuchane zamki i place zabaw czy magiczne balonowe show. Więcej informacji o programie Poznańskich Dni Rodziny znajduje się na stronie UMP.

POSUM, al. Solidarności 36

Godz.: 9.00-13.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie UMP.

Akademia Zielonego Poznania

Prelekcje i porady z zakresu ogrodnictwa, liczne warsztaty, stoiska edukacyjne czy gra terenowa i spacer dendrologiczny - to tylko część atrakcji, które czekają na poznanianki i poznaniaków w parku Wilsona. Odbędą się tam akcje edukacyjne "Zieloni od 30 lat - jubileusz z klimatem" w ramach kolejnej edycji Akademii Zielony Poznań. 

Park Wilsona, ul. Matejki 18 

Godz.: 10.00-15.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie UMP.

Mecz Lecha 

Lech Poznań zagra ostatni mecz w tym sezonie. Poznańska drużyna zmierzy się z Koroną Kielce. Organizatorzy podają, że chociaż oba zespoły są na dwóch różnych biegunach ligowej tabeli, to na pewno żadna z ekip nie odpuści i będzie zadowolona jedynie z kompletu punktów.

Enea Stadion, ul. Bułgarska 17 

Godz.: 17.30

Bilety: od 30 zł 

Więcej informacji na stronie Lecha Poznań.

Festyn rodzinny 

Rodziny z dziećmi może zainteresować Rodzinny Festyn Marzeń. Na młodszych i starszych mieszkańców miasta czekać będą bezpłatne atrakcje takie jak: dmuchańce, stanowisko składania i malowania zabawek, manufaktura świec, malowanie twarzy, piaskownica sensoryczna, spotkanie z psami i alpakami, koncert Wujka Ogórka. 

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1, ul. Droga Dębińska 21

Godz.: 10.00-15.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Festiwal stand-upu

Kolejna edycja Poznań Stand-up Festival zawita w Sali Ziemi. Na scenie wystąpią czołowi polscy komicy: Kacper Ruciński, Adam Van Bendler, Błażej Krajewski, Rafał Rutek Rutkowski, Czarek Sikora, Tomek Kołecki, Darek Gadowski i Falcon1.

Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14

Godz.: 18.00

Bilety: od 89,99 zł

Więcej informacji na Facebooku

Jedzielnia 

Do Poznania powraca pierwsza w tym sezonie Jedzielnia. Tym razem odbędzie się na ulicy Święty Marcin. Na odwiedzających będą czekać szczególne oferty lokali gastronomicznych, w których cena dania nie przekroczy 20 zł.  

ul. Święty Marcin (bliżej skrzyżowania z ul. Ratajczaka)

Godz.: 12.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Piknik naprawczy 

Fundacja Veolia zaprasza na piknik naprawczy. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru, przynieść uszkodzoną odzież i samodzielnie ją naprawić pod okiem instruktorki i skorzystać z pomocy osób potrafiących naprawiać drobny sprzęt AGD. Na odwiedzających będą czekać także paszteciki z nasionami ziół i roślin. 

Os. Kosmonautów, obok szkoły nr 65

Godz.: 12.00-18.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Koncert w CK Nowe Amore

Spragnionych muzycznych wrażeń może zainteresować koncert Kintsugi, duetu Kozyrska x Sieczak i Nareszcie. Kintsugi to zespół, w którego skład wchodzą Katarzyna Adamczak, Oskar Rutkowski i Bartosz Wajer. Muzycy oddają się gatunkom takim jak pop, pop alternative, indie i rock. Kozyrska x Sieczak to dwójka ludzi tworząca mieszankę nostalgicznego popu, gitarowych rytmów i współczesnej muzyki alternatywnej. Grupa Nareszcie składa się z Mariusza Łęckiego (wokal, gitara), Mateusza Ogórkiewicza (gitara), Marcina Wojtkowiaka (bas) i Przemka Paterka (perkusja/cajon)

CK Nowe Amore, ul. Mickiewicza 33 

Godz.: 19.00

Bilety: 35 zł 

Więcej informacji na Facebooku

Spektakl - "Skok w bok"

Dwie pary z długoletnim stażem planują kolejne wspólne wakacje. Aby tym razem urlop nie był nudny, mężowie postanawiają urozmaicić sobie letni wypoczynek i namówić żony do spędzenia wakacji oddzielnie. Jakich argumentów powinni użyć, by ich chytry plan się ziścił? Odpowiedź poznają widzowie spektaklu "Skok w bok". Jak podają organizatorzy, komedia autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama wystawiana była z dużym powodzeniem na londyńskim West Endzie. Popularnością cieszyła się także we Francji, w Niemczech oraz w RPA.

Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz.: 19.00

Bilety: od 135,97 zł

Więcej informacji na Facebooku

NIEDZIELA 26.05

Spotkanie z laureatem PNL 

Centrum Kultury Zamek zaprasza na Poetycki Finał: Spotkanie z laureatem Poznańskiej Nagrody Literackiej-Nagrody im. Adama Mickiewicza 2024 Marcinem Świetlickim. Wydarzenie poprowadzi prof. Piotr Śliwiński. 

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz.: 17.00

Bilety: 7 zł 

Więcej informacji na stronie CK Zamek

Roślinny Rajd Rowerowy 

Z okazji trwającego Tygodnia Wege organizowany jest Roślinny Rajd Rowerowy. 

Wyjazd ma charakter towarzyski, a jego tempo będzie rekreacyjne. Trasa o długości 35 kilometrów prowadzi po terenach leśnych. Przewidywany czas rajdu wynosi 3,5 godziny. 

Plaża Miejska na Szelągu

Godz.: 10.30 

Bilety: wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Więcej informacji na Facebooku

"Szesnaście róż - spektakl"

Przystanek Dartera zaprasza na performatywny monodram muzyczny "Szesnaście róż", w którym znajdzie się miejsce zarówno na humor, jak i nostalgię. Spektakl powstał w oparciu o piosenki m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Całość połączona jest tekstami Jana Polaka.

Przystanek Dartera, rondo Kaponiera

Godz.: 19.00

Bilety: 20 zł

Więcej informacji na Facebooku

Akademia Pana Kleksa na żywo 

Spektakl muzyczny "Akademia Pana Kleksa na żywo - Muzyczna Szkoła Wyobraźni" to multimedialna odsłona przygód bohaterów produkcji, łącząca zabawę i edukację. Na scenie wystąpią: Antonina Litwiniak (Ada Niezgódka), Sebastian Stankiewicz (Ptak Mateusz), Daniel Walasek (Książe Vincent), Konrad Repiński (Albert) i Jan Jachimek (Serdel). O muzyczne doznania zadbają Carla Fernandes i Zuza Jabłońska. 

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz.: 17.30 

Bilety: od 67,30 zł 

Więcej informacji na Facebooku

Piknik ekologiczny 

W ramach Poznańskich Dni Rodziny odbędzie się piknik ekologiczny. Odwiedzający będą mogli obejrzeć spektakl "Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce", wziąć udział w zajęciach z jogi na trawie, warsztatach tworzenia kul nasiennych i wielu innych. Więcej informacji o programie Poznańskich Dni Rodziny znajduje się na stronie UMP

Ziemia Wspólna, ul. Wspólna 40

Godz.: 10.00-15.00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Wiosenny bieg 

Marceliński Bieg Wiosenny powraca w kolejnej edycji. Uczestnicy i uczestniczki mogą wybrać długość trasy wynoszącą 5 lub 10 kilometrów. Bieg będzie miał miejsce w Lasku Marcelińskim. 

Lasek Marceliński

Godz.: 10.00-13.00

Bilety: 100 zł (przy dostępności pakietów startowych)

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Spektakl ogniowy 

KontenerART zaprasza na spektakl ogniowy Teatru SOMA. Odwiedzający zobaczą nie tylko ogniste widowisko, ale także historię nakręcanej lalki i jej tajemniczych przyjaciół opowiedzianą ruchem, tańcem i pantomimą. Po spektaklu przewidywana jest krótka dyskusja z aktorami oraz ogniowe animacje, a także możliwość zrobienia zdjęcia w płonącym sercu.

KontenerART, ul. Ewangelicka

Godz.: 20.30

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

AG