Droga rowerowa w ul. Grunwaldzkiej: nowa sygnalizacja świetlna rozpocznie działalność

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od czwartku, 6 sierpnia, wraca stała organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do ul. Sowińskiego. Na tym odcinku zakończono już prace związane z budową nowej drogi rowerowej. Około 10.00 włączona zostanie nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w sąsiedztwie ul. Marszałkowskiej, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Ul. Grunwaldzka. Rowerzysta jedzie na drugą stronę ulicy przez pasy. - grafika artykułu
fot.pim.poznan.pl

- W nadchodzącym tygodniu nawierzchnia bitumiczna będzie układana na kolejnych odcinkach traktu dla cyklistów na ul. Grunwaldzkiej - od ul. Sowińskiego do ul. Słonecznej po jednej stronie ulicy oraz od ul. Cześnikowskiej do ul. Rycerskiej po jej drugiej stronie. Planujemy również zakończyć prace brukarskie w obrębie skrzyżowania z ul. Grochowską, na przejazdach tramwajowych i wyspach dzielących pasy ruchu,  a także ułożyć wierzchnią warstwę jezdni na lewoskręcie w ul. Grochowską - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się budowa zaplanowanego w ramach tej inwestycji połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Drogowcy będą prowadzić prace na ul. Wyspiańskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Reymonta.

Od 17 sierpnia, po zakończeniu robót drogowych, na nowych odcinkach drogi rowerowej  montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziome.

Przepraszamy za niedogodności wynikające z prowadzenia robót. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Nowy, liczący łącznie ok. 1,5 km, trakt dla cyklistów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej umożliwi bezpieczne dotarcie rowerem z okolic Stadionu Miejskiego do centrum. Na wysokości ul. Słonecznej połączy się ze zbudowanym w ubiegłym roku odcinkiem trasy, prowadzącym do ul. Roosevelta.

Całość robót budowlanych ma zakończyć się, zgodnie z przyjętym harmonogramem, w trzecim kwartale tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie - na przełomie października i listopada.

PIM

sieci społecznościowe