Ul. Grunwaldzka z dłuższą drogą rowerową

Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej zostanie wydłużona. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego. 

Nawierzchnia z płyt chodnikowych. Po prawej krzewy, po lewej drzewa i trawnik. - grafika artykułu
Tak obecnie wygląda droga wzdłuż ul. Grunwaldzkiej (między ul. Jugosłowiańską a rondem Skubiszewskiego), po której jeżdżą rowerzyści fot. PIM

- Oddanie poprzednich odcinków drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej pokazało, że to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście. Jej wydłużenie do ronda Skubiszewskiego jeszcze lepiej skomunikuje  osiedla i tereny zielona w południowo-zachodnim Poznania z centrum - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

- Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu będzie miał 180 dni od zawarcia umowy. Dzięki realizacji tej inwestycji rowerzyści będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać z Junikowa do centrum, ponieważ nowy odcinek połączy wybudowane w dwóch ostatnich latach drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich z drogą łączącą rondo Skubiszewskiego z ul. Malwową na Junikowie - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W efekcie planowanych prac dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej powstanie  po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej od ronda Skubiszewskiego do ul. Rumuńskiej, zaś po południowej - na odcinku od ronda Skubiszewskiego do Jugosłowiańskiej, na którym wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika. Przewidziano też m.in. przebudowę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym - podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską - przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 22 lutego.

RB, PIM

sieci społecznościowe