Sukcesy zawodników PSKT na juniorskich zawodach w Tomaszowie Mazowieckim

11 maja w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do dla Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Grand Prix Dzieci. Poznański Sportowy Klub Taekwondo reprezentowało 19 zawodników, którzy zdobyli łącznie 14 medali.

Sukcesy zawodników PSKT Poznań na juniorskich zawodach - grafika artykułu
Sukcesy zawodników PSKT Poznań na juniorskich zawodach

Najlepiej z obecnych na zawodach spisał się Stanislav Holii, zdobywając dwa złote medale: w układach stopni uczniowskich i walkach do 60 kg juniorów młodszych. Poznański zawodnik został tym samym najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej.

Z bardzo dobrej strony pokazali się też debiutanci w kadrze zawodniczej klubu:

1. miejsce - Dimitrios Agoulas, zwyciężając układy chłopców 7-9 lat 0-8 cup
2. miejsce - Olgierd Dobek, który po udanej walce w półfinale, uległ  klubowemu koledze Stasławowi Holii, zdobywając jednocześnie srebrny medal.

2. miejsce - Marianna Stanisławska, zdobywając srebro w układach młodziczek 0-9 cup.

Ostatecznie PSKT uplasował się na 4. pozycji w zestawieniu drużynowym, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę niewielką (w stosunku do innych klubów) reprezentację młodzików.

Poniżej szczegółowa rozpiska miejsc medalowych zajętych przez zawodników poznańskiego klubu:

3. miejsce Magdalena Gołębiewska - walki juniorek -57kg

Turniej ten był ostatnim sprawdzianem dla juniorów młodszych i juniorów przed Mistrzostwami Polski planowanymi na koniec maja i początek czerwca.