PBO20 - to ostatni moment na złożenie wniosku!

31 maja to ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Warto zgłosić swój pomysł. W tym roku do wydania jest aż 21 mln zł.

Maraton Pisania Wniosków PBO
Maraton Pisania Wniosków PBO

Podobnie jak w poprzednich latach, można składać projekty o charakterze rejonowym albo ogólnomiejskim. Maksymalna wartość projektu ogólnomiejskiego to 2 mln zł, a rejonowego - 600 tys. zł.

Propozycje projektów (maksymalnie trzy) do zrealizowania w ramach PBO20 może zgłosić każdy mieszkaniec Poznania. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny w wersji elektronicznej lub papierowej) i dostarczyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 10 mieszkańców. Czas na zgłoszenie wniosku jest do 31 maja.

Szczegółowe informacje na ten temat oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie PBO20.

Zdecydują poznaniacy

Projekty zarekomendowane pozytywnie trafią automatycznie na kartę do głosowania. Każdy poznaniak będzie mógł zagłosować - od 27 września do 21 października - ale tylko raz, we własnym imieniu i w jednym głosowaniu (konieczne będzie podanie numeru PESEL).

Tak jak w poprzednich latach będzie można oddać maksymalnie jeden głos na projekty ogólnomiejskie i maksymalnie dwa głosy na projekty rejonowe. Głosować będzie można elektronicznie, ale rady osiedli będą mogły stworzyć specjalne punkty, w których będzie można dokonać wyboru. Dodatkowe miejsca do głosowania będzie mógł też wyznaczyć Gabinet Prezydenta.

Informacja o wyniku głosowania zostanie podana w Serwisie PBO20. Do realizacji trafią te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów i zmieszczą się w określonej puli środków.

AJ