Wkrótce konferencja Smart City Wielkopolska

16 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się II edycja konferencji "Smart City Wielkopolska".

plakat konferencji - grafika artykułu
Weź udział w wydarzeniu

Konferencja Smart City Wielkopolska jest platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i miejscem poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wielkopolskich miast. To miejsce spotkań przedstawicieli samorządu z naukowcami, ekspertami i praktykami, którzy wspólnie poszukują najlepszych rozwiązań dla współczesnych miast. Oprócz ciekawych wykładów i debaty, wydarzenie jest pomostem do realnych, międzyregionalnych projektów z obszaru smart city.

Podczas tegorocznej edycji po oficjalnym powitaniu, swoje wystąpienie rozpocznie dr Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013, ekspert smart city. Wykład będzie dotyczył tematyki dotyczącej pandemii COVID-19 i przyszłości miast po pandemii.  

Nie zabraknie też tematów dotyczących cyfrowych rozwiązań umożliwiających komunikowanie się z mieszkańcami, transformacji energetycznej, wodoru, dronów oraz kadr przyszłości.  

Pomimo różnic demograficznych i wielkościowych, motywacją dla wszystkich miast jest konsekwentne podnoszenie jakości życia mieszkańców, a także budowanie miast możliwie przyjaznych, nowoczesnych i bezpiecznych w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy konferencji mają nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wielkopolskich miast wydarzenie będzie kolejnym krokiem współpracy regionalnej opartej na ciekawych i innowacyjnych projektach miejskich.

Pomysł na to wydarzenie powstał dzięki współpracy Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji i Miasta Poznań.

Konferencja odbywa się pod Patronatem Honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia jest Beyond.pl - dostawca usług data center i rozwiązań w chmurze, operator najbezpieczniejszego centrum danych w Europie Centralnej o standardzie Rated 4 wg międzynarodowej certyfikacji ANSI/TIA-942.

Partnerami konferencji są miasta GnieznoChodzieżKoninLesznoOstrów WielkopolskiPiła i Śrem, a także partnerzy biznesowi IBM oraz SkySnap.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Smartcity-expert.

sieci społecznościowe