Karolina Różycka (Enea Energetyk Poznań) / Tomasz Różycki (KS Waterpolo Poznań)

Karolina Różycka (Enea Energetyk Poznań):

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z siatkówką?

Z siatkówką byłam związana od najmłodszych lat. Mama uprawiła tę dyscyplinę i od małego uczestniczyłam w wyjazdach, treningach. Było dla mnie rzeczą naturalną, że też chcę i będę grała w siatkówkę.

2. Dlaczego warto uprawiać siatkówkę?

Myślę, że warto uprawiać jakikolwiek sport, jednak siatkówka to gra drużynowa, wymaga współpracy w grupie, a także indywidualnej dyscypliny. Wbrew pozorom to skomplikowana gra, która wymaga siły fizycznej, dynamiki, szybkości, a także sprytu i inteligencji. Dzięki dynamicznym akcjom, jest miła dla oka i emocjonująca dla kibica.

3. Dlaczego Poznań jest dobry miejscem by ją trenować?

Poznań jest dobrym miejscem do życia, a więc i do uprawiania sportu. Ma wszelkie predyspozycje, by posiadać drużynę siatkarską na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

4. Sport jest piękny, ponieważ...

...uczy m.in. dyscypliny, pracowitości, pokory, pracy w grupie, wytrwałości, a więc wszystkich cennych wartości. Dodatkowo pomaga zachować witalne ciało i umysł.

5. Moje największe sukcesy w dotychczasowej karierze to:

Puchar Polski (2006, 2010), Brązowy medal Mistrzostw Polski (2015), Letnia Uniwersjada (srebro - 2005, brąz - 2009).

Tomasz Różycki (KS Waterpolo Poznań):

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką wodną?

Wszystko zaczęło się w 1994 roku w ZKS Stilon Gorzów. Po namowie rodziców dołączyłem do najlepszego jak na tamte czasy klubu piłki wodnej w Polsce. Piękny odkryty basen, na którym trenowaliśmy cały rok. Mieliśmy niesamowite warunki do rozwoju.

2. Dlaczego warto uprawiać piłkę wodną?

Piłka wodna jako sport pływacki jest jedną z najzdrowszych dyscyplin. Dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym zapewnia prawidłowy rozwój na wszystkich płaszczyznach, a przy tym jest dużo ciekawsza od pływania, które bywa monotonne i nudzące.

3. Dlaczego Poznań jest dobry miejscem by ją trenować?

Posiadamy jeden z najlepszych basenów w tej części Europy. Od 8 lat profesjonalnie piłkę wodną przy pomocy Urzędu Miasta Poznania rozwija klub KS Waterpolo Poznań. Do tego możemy dołożyć doskonałą atmosferę dla sportu jaka panuje w Poznaniu.

4. Sport jest piękny, ponieważ...

...jest nieprzewidywalny, ale sprawiedliwy.

5. Moje największe sukcesy w dotychczasowej karierze to:

Bez wątpienia 7 tytułów Mistrza Polski seniorów, bycie profesjonalnym sportowcem w barwach Akademik/Modri Dracy Kosice w latach 2008-2011 oraz wywalczenie z tą drużyną Pucharu i dwóch Wicemistrzostw Słowacji seniorów. Bardzo cenię sobie także to, że w latach 1999 do 2011 byłem reprezentantem Polski seniorów, gdzie przez kilka lat pełniłem funkcję kapitana.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej