Oriana Bratkowska (AZS Politechnika Poznań) / Gerard Kurniczak (KS Sobieski Poznań)

Oriana Bratkowska (AZS Politechnika Poznań):

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z hokejem na trawie?

Moja przygoda z hokejem zaczęła się promocji tej dyscypliny w mojej szkole. Pani od wychowania fizycznego zorganizowała spotkanie z olimpijczykami z Sydney. Było to krótkie przedstawienie multimedialne, a później wspólny pokazowy trening hokeja. Po tym treningu zakochałam się w hokeju, trenuje nadal, ale również jako trener zarażam tą pasja dzieci.

2. Dlaczego warto uprawiać hokej?

Hokej warto uprawiać ze względu na wszechstronny rozwój motoryczny. Sport ten jest piękny oraz dostarcza wielu wrażeń. Grając w hokeje można poznać wielu wspaniałych ludzi i zawiązać przyjaźnie na całe życie. Ja dzięki hokejowi znalazłam mojego męża.

3. Dlaczego Poznań jest dobry miejscem by trenować?

Poznań jest najlepszym miejscem do trenowania hokeja na trawie, ponieważ jest to kolebka tej dyscypliny. W samym Poznaniu znajduje się bardzo dużo drużyn seniorskich. Poznań ma najlepsze zapalacze treningowe, ponieważ ma aż 3 pełnowymiarowe boiska do gry w hokeja na trawie.

4. Sport jest piękny, ponieważ...

...pozwala zwiedzać rożne zakątki świata oraz poznać wspaniałych ludzi.

5. Moje największe sukcesy w dotychczasowej karierze to....

Moim największym osiągnięciem jest zdobycie Młodzieżowego Mistrzostwa Europy na hali, Wicemistrzostwa Europy w kategorii seniorek oraz wielokrotny tytuł Mistrzostwa Polski oraz najskuteczniejszej strzelczyni ligi kobiet.

Gerard Kurniczak (KS Sobieski Poznań):

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z zapasami?

Zapasy w moim życiu to czysty przypadek. Kolegą mojego taty jest trener w klubie KS Sobieski Poznań. Trenera spotkaliśmy na basenie gdy miałem 7 lat i zaprosił mnie i moją siostrę na trening. Spróbowałem i tak zostałem.

2. Dlaczego warto uprawiać zapasy?

Zapasy to sport, który rozwija fizycznie oraz psychicznie. Treningi siłowe oraz gimnastyka usprawniają nasze ciało, nadają elastyczności oraz budują sylwetkę. Musimy przewidywać reakcje przeciwnika, na każdy tego ruch musimy mieć kontrę, co daje duże pole do popisu z rzutami i różnymi akcjami. Dzięki temu zapasy są widowiskowym sportem.

3. Dlaczego Poznań jest dobry miejscem by trenować zapasy?

W Poznaniu mamy bardzo dobrze wyposażone zaplecze techniczne. Jest wielu zawodników rangi mistrzowskiej, od których można wiele się nauczyć. Trenerzy, którzy całe serce wkładają w naukę zawodników. Miasto Poznań także nie zapomina o swoich sportowcach i wspiera nas oraz daje dużą pomoc w naszym rozwoju.

4. Sport jest piękny, ponieważ...

...nie trzeba być zawodowcem, nie trzeba być w kadrze, aby móc spełniać się sportowo. Sport jest dla każdego i nikogo nie odrzuca. Jeżeli chcemy trenować to wystarczy mieć chęć. I piękne w sporcie jest to, że jest dla każdego. I jeżeli mocno się uprzemy to każdy będzie mieć ten medal na szyi.

5. Moje największe sukcesy w dotychczasowej karierze to....

Moim największymi sukcesami jak dotychczas są Mistrzostwo Świata Kadetów, Mistrzostwo Europy Kadetów oraz 2 miejsce Mistrzostwa Europy Kadetów. Ale to jeszcze nie koniec.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej