Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) / Marcel Kajzer (PSŻ Poznań)

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań):

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z szermierką?

Przy ulicy Różanej w Poznaniu znajduję się Zespół Szkół nr 5, w której w ramach zajęć wychowania fizycznego prowadzone są zajęcia z szermierki. Dodatkowo Trenerzy pracujący w szkole prowadzą sekcję szermierczą AZS AWF Poznań. Wystarczyło jedno słowo Trenera bym przyszła na zajęcia i tak już zostałam.

2. Dlaczego warto uprawiać szermierkę?

Szermierka to piękna dyscyplina sportu. Rozwija na wielu poziomach. Łączy w sobie elementy szybkości, koordynacji, wytrzymałości. Do tego dochodzi aspekt rozgrywania walki. Połączenie tych wszystkich aspektów może nie jest najłatwiejsze, ale myślę, że warto.

3. Dlaczego Poznań jest dobry miejscem by ją trenować?

W Poznaniu mamy jednych z najlepszych Trenerów w kraju. Jest to niewątpliwie duży plus jeśli chodzi o miasto. Niestety brakuje jeszcze obiektu na którym można by stworzyć centrum kształcenia dzieci.

4. Sport jest piękny, ponieważ...

...sport to przygoda. Każdy dzień jest inny i pełen nowych doświadczeń. Sport to ludzie. Ci których poznałam i ci których poznam. Sport to życie.

5. Moje największe sukcesy w dotychczasowej karierze to:

Brązowy medal Mistrzostwa Europy, V miejsce IO Londyn, Medale Igrzysk Wojskowych, Wojskowych Mistrzostw Świata, Mistrzostwo Świata Juniorów, Medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Brązowy Medal Uniwersjada, 3-krotny tytuł Mistrzyni Polski.

Marcel Kajzer (PSŻ Poznań):

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z żużlem?

Kiedy miałem 6 lat tata zabierał mnie na żużel i wtedy zapytałem go czy też tak mogę, bo bardzo chciałem tego spróbować. Tata zrobił mi mój pierwszy mini motocykl z małej motorynki i pierwsze kółka robiłem jeżdząc po podwórku. Kiedy miałem już 7 lat wylądowałem w szkółce żużlowej w Pawłowicach pod okiem trenera Stanisława Śmigielskiego, gdzie jeździłem już na mini motocyklu żużlowym z silnikiem WSK125. Trenowałem z takimi zawodnikami jak np. Jarosław Hampel. Mając 11 lat usiadłem już na prawdziwym motocyklu żużlowym 500cm3.

2. Dlaczego warto uprawiać speedway?

Daje dużo adrenaliny emocji, jest to sport kontaktowy. Poza tym duża szybkość, mega frajda i przy dobrze prowadzonej karierze, osiągając dobre wyniki można spokojnie układać sobie życie opierając się ściganiu się zawodowo.

3. Dlaczego Poznań jest dobry miejscem by go trenować?

Sport Żużlowy powraca do Poznania i zaczyna, można powiedzieć, od początku. Stadion jest dobrze usytuowany logistycznie, dzięki czemu można również latać na Ligę Angielską. Park maszyn jest tak umieszczony, że można poczuć się jak na pikniku, że nie odczuwa się tak poważnej presji klimat, a poza tym kibice sprzyjają rozwojowi tej dyscypliny.

4. Sport jest piękny, ponieważ...

...uczy nas siły walki, współpracy, samozaparcia, wyrzeczeń, pracy nad sobą by osiągnąć oczekiwany sukces

5. Moje największe sukcesy w dotychczasowej karierze to:

Finalista drużynowych mistrzostw Europy juniorów (Rawicz 2008 - IV miejsce)

Finalista indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (Stralsund 2008 - XIII miejsce)

Awans Do I Ligi z Kolejarzem Rawicz 2007r.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej