Działania związane z ochroną środowiska przed hałasem podjęte przez Wydział Ochrony Środowiska.
W grudniu 2004 r. na wniosek mieszkańców osiedla interweniujących w sprawie uciążliwej działalności gospodarczej prowadzonej na terenie punktu zajmującego się skupem i sprzedażą "surowców wtórnych" (złomu metali, tworzyw sztucznych i makulatury), Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania wszczął postępowanie administracyjne mające na celu wyjaśnienie i ustalenie zasadności interwencji.
W trakcie wizji lokalnej z udziałem wnioskodawców, właściciela punktu, pracowników Wydziału Ochrony Środowiska UMP i Straży Miejskiej ustalono i zaprotokołowano, że mieszkańcy uskarżają się na uciążliwy hałas (również wieczorem i nocą) jaki powstaje podczas załadunku i rozbiórki odpadów, przyjmowanie odpadów nie uwzględnionych w zezwoleniu oraz nieestetyczny widok na terenie sąsiadującym bezpośrednio z ich budynkami. Właściciel skupu oświadczył, że zakład będzie czynny w określonych porach i zobowiązał się do zapewnienia ciszy w pozostałych godzinach. Dodatkowo przedstawiciel Straży Miejskiej pouczył właściciela punktu o konsekwencjach prawnych związanych z nieprzestrzeganiem ustalonych w trakcie kontroli zobowiązań.
W wyniku podjętych działań Wydział Ochrony Środowiska w styczniu 2005 r.wydał postanowienie zatwierdzające ugodę pomiędzy przedstawicielami administracji i mieszkańcami interweniującymi w przedmiotowej sprawie a właścicielem punktu skupu "surowców wtórnych", w której zostały zawarte wszystkie ustalenia i zobowiązania ze strony właściciela zakładu.
Zobacz również

Nowe pomniki przyrody

Konkurs H2O Challenge - stwórz grę w tematyce ochrony wody

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Metropolii Poznań 2035
