Elektrośmieci

Poznań daje przykład czyli

5 tysięcy bezpłatnych domowych odbiorów dużych elektrośmieci

Poznań uczestniczy w ogólnopolskim programie "Moje miasto bez elektrośmieci", w wyniku którego mieszkańcy miasta już 5 tysięcy razy skorzystali z usługi domowych odbiorów elektrośmieci, co plasuje ich w ścisłej czołówce w Polsce. Pokazują w ten sposób, że dla mieszkańców Poznania ważna jest idea troski o środowisko.

"Moje miasto bez elektrośmieci" jest autorskim programem organizacji ElektroEko. Celem akcji jest  tworzenie efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców Polski. Projekt swoim zasięgiem objął już ponad 20 mln. Polaków, blisko 250 miejscowości i ponad 3,5 tys. placówek oświatowych. Mieszkańcy miast uczestniczących w programie mogą korzystać z domowych odbiorów wielkogabarytowych elektrośmieci.

Jak możemy bezpłatnie pozbyć się dużych elektrośmieci?

W celu pozbycia się elektrośmieci z naszych domów wystarczy zadzwonić pod numer
2222 333 00, by umówić się w dogodnym dniu i terminie na darmowy odbiór zepsutych urządzeń. Jest to doskonała okazja, aby skrzyknąć sąsiadów i razem zebrać wielkogabarytowe, niepotrzebne urządzenia, takie jak na przykład: telewizor (powyżej 24 cali), lodówka, zmywarka czy pralka. Przy okazji odebrane zostaną również mniejsze sprzęty (suszarka do włosów, szczoteczka elektryczna czy zabawki elektroniczne).

Infolinia, z którą należy kontaktować się w celu odebrania elektrośmieci dostępna jest
od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-17.

Patrząc na imponujący wynik mieszkańców Poznania, którzy już 5 tysięcy razy skorzystali darmowych odbiorów elektrośmieci można powiedzieć, że ekologiczne postawy nie są im obce. Z pewnością przekłada się to na czystość miasta, ponieważ wiele ton sprzętu zawierającego trujące pierwiastki i związki,  zamiast na dzielnicowe śmietniki lub do lasów
i łąk, trafiło do miejsca, w którym zostaną prawidłowo zutylizowane, bez szkody dla środowiska.

Kontakt dla mediów:

Angelika Waszkiewicz

LoveBrands Relations

tel: 533 310 339

e-mail: angelika.waszkiewicz@lbrelations.pl

Załączniki