Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia

Spotkania autorskie online - Zygmunt Miłoszewski

2020-06-17 ( środa )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Empik zaprasza na kolejne e-spotkanie autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline.

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy Zygmunt Miłoszewski wraca z nową, brawurową, błyskotliwą, poruszającą i pełną akcji powieścią "Kwestia ceny" (Wydawnictwo W.A.B). To zuchwały, niepozostawiający nikogo obojętnym thriller na nowe czasy. Książka o naszych największych marzeniach i o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za ich spełnienie. O nauce, o religii, głodzie wiedzy, genie ryzyka, roli wspomnień i o wielkiej przygodzie ludzkości, która być może właśnie dobiega końca. Rozmowę z autorem w ramach spotkania online poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

Początek XX wieku. Sztorm. Benedykt Czerski żegna się z życiem. Przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej doprowadziły do jego zesłania na Daleki Wschód, a teraz kazały mu wracać do ojczyzny. Czerski wraca jednak nie jako więzień, lecz jako wielki uczony, badacz dalekich plemion Syberii. Obsesyjnie pilnując skrzyń zawierających bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa, która zaprowadzi bohaterów między innymi na rosyjską Wyspę Przeklętą, do Paryża i na statek-widmo. Ich przygody okażą się decydujące dla dalszych losów cywilizacji. I jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym zdawało się na pierwszy i drugi rzut oka.

Premierze powieści towarzyszyć będzie superprodukcja audio na 40 głosów w gwiazdorskiej obsadzie. W nagraniach wziął udział także sam autor - Zygmunt Miłoszewski oraz redaktor "Kwestii ceny" - Marcin Mastalerz. Produkcja zadebiutuje w aplikacji Empik Go w drugiej połowie czerwca.

Rozmowa odbędzie się o godz. 18:00 na stronie Facebook.com/Empikcom. Poprowadzi ją Filip Antonowicz (@Rudy Rudanacja).

Transmisje spotkań #premieraonline odbywają się na profilu Empik.com na Facebooku. Wszystkie tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com