Prof. Krzysztof Lenk (USA)

Prof. Krzysztof Lenk jest międzynarodowej klasy ekspertem w dziedzinie projektowania informacji. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Zanim na stałe zamieszkał w USA pracował jako grafik, dyrektor artystyczny i konsultant graficzny dla klientów w Polsce, Francji i Niemczech, współpracując przy wielu projektach. 

Domeną prof. Krzysztofa Lenka jest projektowanie informacji. W swoim dorobku posiada opracowania i projekty dla: IBM, Microsoft, Yale University, Harvard University, National Gallery of Art - Washington, Musée des Arts et Métiers w Paryżu, American Medical Association, Siemens Nixdorf (jako klientów utworzonego wspólnie z Paulem Kahnem studia Dynamic Diagrmms).

Prof. Krzysztof Lenk współpracował jako grafik i konsultant z wieloma czasopismami m.in Nature and Science, Netscape.

W latach 80 stworzył i prowadził do 2010 roku autorski program edukacyjny dla studentów RISD - Rhode Island School of Design - jednej z najbardziej znanych i prestiżowych uczelni projektowych na świecie.

Do grona jego studentów zaliczają się zarówno projektanci jak i naukowcy z Brown University oraz innych uczelni amerykańskich, zajmujących się wizaulizacją wyników badań naukowych i informacją naukową.

Od roku 1982 jest profesorem w Rhode Island School of Design, gdzie specjalizuje się w nauczaniu grafiki informacyjnej i typografii.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej