3 września zapraszamy na obchody poznańskiego Dnia Taksówkarza!

Jak co roku, aby docenić pracę, zaangażowanie i bezpieczną jazdę poznańskich taksówkarek oraz taksówkarzy, Prezydent Miasta Poznania zorganizował konkurs o tytuł "Poznańskiego Taksówkarza Roku". Laureatem oraz wyróżnionym w nim może zostać taksówkarz, którego jakość świadczonych usług zostanie zweryfikowana podczas etapów kwalifikacyjnych i najwyżej oceniona przez Kapitułę Konkursu.

W tegorocznej edycji konkurs składa się z 2 etapów. Pierwszy z nich odbył się 22 czerwca. Do testu przystąpiło kilkudziesięciu taksówkarzy i taksówkarek. Uczestnicy musieli m.in. odpowiedzieć na pytania, jak powinna wyglądać poznańska taksówka oraz gdzie znajduje się Zamek Królewski w Poznaniu.

W najbliższą niedzielę, 3 września, odbędzie się II etap konkursu. Będzie to test praktyczny, sprawdzający umiejętności kierowania pojazdem na specjalnie wyznaczonym torze.

Od godziny 10.00 finaliści 4. edycji konkursu o tytuł "Poznańskiego Taksówkarza Roku" będą zmagać się na torze, prezentując swoje umiejętności z zakresu bezpiecznej jazdy.

Od godziny 12.00 rozpoczną się imprezy plenerowe towarzyszące wydarzeniu. Tego dnia na terenie Skoda Autodrom przy ul. Głogowskiej 425 na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Podczas rodzinnego pikniku będzie można m. in. podziwiać zabytkowe samochody lub wziąć udział w losowaniu nagród.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej