Zawody robotów na Politechnice Poznańskiej
Imprezę rozpoczęła krótka prelekcja dotycząca podstaw budowania i zasad, których trzeba się trzymać podczas projektowania robota typu "linefollower". Następną częścią wydarzenia było pierwsze starcie robotów skonstruowanych przez studentów, a równocześnie odbyły się laboratoria dla licealistów dotyczące podstaw programowania w języku asembler. Uczniowie dowiedzieli się wielu cennych informacji, zwłaszcza przydatnych pod kątem ewentualnych studiów na kierunku Informatyka Politechniki Poznańskiej. Po krótkim wstępie teoretycznym przystąpili oni do pisania własnych prostych programów i wysyłania ich m.in. na wyświetlacze LCD. Następnie, odbyła się prelekcja promocyjna przeprowadzona przez studentów i dotycząca zalet studiowania na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Równocześnie w eliminacjach robotów wytypowano 7 najszybszych pojazdów.
Kolejna prezentacja została przeprowadzona przez organizatora całego eventu, dr inż. Rafała Klausa, kierownika Laboratorium Inżynierii Komputerowej. Mówił on o kreatywności, jej ważnej roli w życiu społeczeństwa oraz konsekwencjach, jakie mogą wynikać z zaniedbania rozwijania tej cechy wśród ludzi.
Po jej zakończeniu, odbyły się finałowe wyścigi robotów skonstruowanych przez studentów. Rekordzistą w tym roku okazał się pojazd żaków z grupy I6 o sympatycznie brzmiącym imieniu "Bimba". Zostawił daleko z tyłu wszystkich rywali i zapewnił swoim twórcom zwycięstwo w zawodach "linefollowerów".
Zawody robotów zostały przygotowane przez studentów II roku Informatyki Politechniki Poznańskiej.
Zobacz również

Wykład otwarty: "Watering the Empire: The Capitals of Assyria and their Irrigation Systems (9th-7th...

Wykład otwarty: "Sprachvielfalt, Sprachvariation, Sprachkontakt. Perspektiven aus und auf...

Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych
