Liczba wyników na stronie
10

Przy okazji inauguracyjnej sesji nowej rady osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo jej przedstawicielom wręczono symboliczny czek na milion złotych. To nagroda za najlepszą frekwencję w tegorocznych wyborach do rad osiedli. 

W zielonej, przyjaznej przestrzeni Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu odbyło się długo wyczekiwane Poznańskie Forum Wolontariatu Szkolnego. Wydarzenie zgromadziło osoby uczniowskie i nauczycielskie z różnych poznańskich szkolnych kół wolontariatu. Na zaproszenie organizatorów Forum, poruszone zostały także wątki związane z technologią i smart city. 

Stolica Wielkopolski zajęła trzecie miejsce w kraju w najnowszym raporcie Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. Oznacza to, że Poznań umacnia się na pozycji jednego z najatrakcyjniejszych polskich miast dla inwestorów.

Powoli zbliżamy się do końca tegorocznego maratonu wyborczego. Po wyborach samorządowych i do rad osiedli, zwieńczeniem cyklu głosowań jest wydarzenie na skalę Unii Europejskiej. Właśnie w trakcie najbliższych dni możemy liczyć na szczególne nasilenie cyberataków i prób dezinformacji, o czym opowiadamy w specjalnym wydaniu Cyber Piątku

Poznański wyróżniony projekt "Prosty język w Urzędzie Miasta Poznania" jest realizacją idei, która zakłada, że komunikacja między urzędem a obywatelami powinna być w pełni zrozumiała i nieskomplikowana. Ma również ścisły związek z ideą Smart City, czyli przekonaniem, że żeby załatwić coś w sposób prosty, trzeba nie tylko stosować proste mechanizmy, ale także prosto pisać i mówić. To także efekt trójstronnej współpracy między Urzędem Miasta Poznania, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. 

Drodzy Mieszkańcy zapewne otrzymaliście (albo niebawem dostaniecie) maila z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Poznaniu. Chcemy tą drogą przekazać Wam garść informacji. Miasto Poznań dąży, by wszystko, co związane z gospodarką odpadami, odbywało się płynnie, intuicyjnie i bez marnowania czasu. Chcemy byście Wy - Mieszkańcy - byli zadowoleni.

Liczba wyników na stronie
10