Rowerem z Poznania do Berlina: Fyrtel promuje ekotransport

Akcją #dasierowerem Fyrtel chce pokazać, że rower to środek transportu, który daje olbrzymie możliwości, a przede wszystkim poczucie wolności. Rower nie stoi w korkach, jest tańszy, na krótkich odcinkach szybszy, a także znacznie bardziej przyjazny dla środowiska. Między innymi z tych powodów zmiany rowerowe dotykają również branżę dostaw tzw. ostatniej mili. Badania pokazują, że wielkie samochody dostawcze będą z czasem wypierane przez bardziej zwinne i przyjaźniejsze dla środowiska rowery cargo. Na przykład takie jak ten, którym do Berlina wybiera się jeden z fyrtlowych kurierów.
#dasierowerem
Skoro da się objechać rowerem pół Azji i całą Europę, da się przejechać trasę z Poznania do Berlina, to tym bardziej da się realizować rowerami dostawy w mieście. Zachęcamy wszystkich, do pokazania pod hashtagiem #dasierowerem, jak szerokie są zastosowania dwóch kółek. - wyjaśnia ideę akcji Michał Łogwiniuk.
Kurier Fyrtla - Łukasz "Lama" - na co dzień zajmuje się dowożeniem lokalnych zakupów, a prywatnie jest pasjonatem podróży. Na rowerze przemierzał już szlaki Azji, Ameryki Południowej i Europy. Jest doskonałym przykładem na to, że #dasierowerem.
Zdjęcia z jego dotychczasowych wyjazdów można zobaczyć na instagramie @nomadawdrodze, a przejazd z Poznania do Berlina będzie relacjonowany także na koncie @fyrtel.market. Zaplanowana trasa będzie poprowadzona przede wszystkim wzdłuż rzek i atrakcyjnych szlaków. W relacji z trasy zobaczymy m.in. poniemieckie cmentarze, żydowskie kirkuty, bunkry i pałace.
Fyrtel - transport na miarę XXi wieku
Idea zrównoważonego transportu jest jednym z filarów Fyrtla. Ponad 80% zamówień firma dostarcza rowerami. W mieście są one bardziej efektywne niż dostawy samochodem aż o 34%. Jeden rower cargo może przewieźć 100 kg produktów, średnio w Fyrtlu jednym transportem kurier wiezie aż 28 zamówień.
Wierzymy, że XXI wiek wymaga od nas rozwiązań logistycznych, które są przyjazne dla środowiska. Dlatego zdecydowaną większość dostaw realizujemy rowerami, zwykłymi i tymi cargo - podkreśla Paweł Głogowski.
Ostatnie lata pokazują nam, że rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Dotyczy to również Polski. Wzrost ruchu rowerowego w takich miastach jak Poznań, Warszawa czy Wrocław oscyluje wokół 30%. I choć nadal mamy wiele do zrobienia w kwestii rozwoju infrastruktury rowerowej oraz zmieniania przyzwyczajeń komunikacyjnych, to bez wątpienia na ulicach naszych miast coraz więcej ludzi korzysta z dwóch kółek.
Fyrtel to aplikacja zrzeszająca wyłącznie lokalne, niezależne sklepy z branży spożywczej: rzemieślnicze piekarnie, rodzinne warzywniaki, małe palarnie kaw, delikatesy i wiele innych małych biznesów, które skupiają się na sprzedaży wysokiej jakości produktów. Firma działa już z powodzeniem w Poznaniu i Wrocławiu, a niedawno wystartowała także w Warszawie. Jeszcze w tym roku Fyrtel pojawi się również w Berlinie.
Głęboko wierzymy, że idea transportu rowerowego oraz lokalności jest wspólna dla Poznania, Berlina i każdego innego miasta - podkreślają Paweł Głogowski i Michał Logwiniuk, założyciele Fyrtla.
Zobacz również

Dlaczego warto sprzątać las? Jeśli ktoś nie wie, odpowiedzi dostarczy sobotni spacer nad Wartą

Już w sobotę Gratowóz odbierze zużytą odzież i tekstylia

Wsparcie na gromadzenie deszczówki
