Richard Hornik (USA) 31.03.2014

Richard Hornik jest Dyrektorem Programu Partnerstwa Zagranicznego w Centrum Edukacji Medialnej Uniwersytetu Stony Brook, gdzie od 2007 roku wykłada dziennikarstwo. Jesienią 2012 roku był wykładowcą wizytującym na Uniwersytecie Hong Kongu. Dziennikarz i redaktor z ponad trzydziestoletnim globalnym doświadczeniem jest także konsultantem redakcyjnym, który zaplanował i wykonał reorganizację redakcji Reutersa i Harvard Business Review. W 2011 roku pełnił funkcję redaktora tymczasowego Harvard Business Review.

W 2001 r. Richard Hornik zakończył pracę na stanowisku redaktora wykonawczego AsiaWeek, co zamknęło 24-letni okres jego pracy w publikacjach Time Inc. W latach 1994-97 kierował działem zagranicznym czasopisma Time, wcześniej pełnił funkcję szefa biura w Warszawie, Pekinie i Tajpej, jak również korespondenta ekonomicznego w Waszyngtonie oraz redaktora działu biznes na Europę w Londynie.

Richard Hornik jest współautorem książki Massacre in Beijing: China's Struggle for Democracy (Masakra w Pekinie: Chińska Walka o Demokrację), pisał również artykuły dla Foreign Affairs, Fortune, Smithsonian, i The New York Times. Jest członkiem Council on Foreign Relations i Overseas Press Club. Posiada tytuł magistra studiów nad Rosją Uniwersytetu Georgtown w Waszyngotnie oraz licencjata nauk politycznych Uniwersytetu Brown.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej