Wildecki totem z nową wystawą

Fest Fyrtel zawitał na wildecki totem multimedialny. Możecie na nim obejrzeć wystawę poświęconą Wildzie przygotowaną we współpracy z Poznańskim Centrum Dziedzictwa.

Jeden ze spotów prezentowanych na wildeckim totemie multimedialnym. Przedstawia zdjęcia Wildy (współczesne i archiwalne) - grafika artykułu
Jeden ze spotów prezentowanych na wildeckim totemie multimedialnym. Przedstawia zdjęcia Wildy (współczesne i archiwalne)

--------

Wildecki totem multimedialny

Pilotażowy projekt instalowania i uruchamiania totemów multimedialnych - urządzeń służących prezentacji wirtualnych wystaw stawianych na terenie poszczególnych dzielnic naszego miasta, zainicjowany został przez Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta Poznania. Jego zdaniem takie urządzenia są nowoczesną formą odkrywania i upowszechniania bogatej, lokalnej historii dzielnic, formą przypominania zasłużonych postaci, czy promowania unikatowych walorów turystycznych najatrakcyjniejszych części miasta. Forma ta w czasach pandemii ma również dodatkową pozytywną cechę , ponieważ jest bezkontaktowa i całkowicie bezpieczna.

Pierwszy z totemów został postawiony przy wildeckim skwerze Marii Rataj.

Operatorem i opiekunem merytorycznym urządzenia jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, które chce zaprosić do współpracy również lokalnych twórców, dla których totem może stać się swoistą witryną ich artystycznych dokonań. Jeśli totem spełni zamierzenia inicjatorów i realizatorów projektu, w kolejnych latach podobne urządzenia pojawią się w innych miejscach na terenie miasta.

oprac. red. 

sieci społecznościowe