W bieżącym numerze m.in.:

W dniach 7-21 października Poznań będzie wybrzmiewał muzyką klasyczną. Młodzi wirtuozi z całego świata będą rywalizowali w XVI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku. Konkurs odbywa się w Poznaniu od lat 50. XX wieku, co pięć lat. Tym razem - z powodu pandemii i okoliczności jej towarzyszących - przerwa była aż sześcioletnia. W numerze nie tylko zapowiadamy tegoroczną edycję konkursu i przedstawiamy jego uczestników, ale wspominamy także poprzednie i ich zwycięzców, sekrety konkursu zdradza zaś Alina Kurczewska, prezes Zarządu Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego.

Zbliża się 25. odsłona festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Nowym. Warto rezerwować czas i bilety od 6 do 9 października. W tym roku festiwal połączony jest z obchodami 50-lecia pracy artystycznej dyrektora festiwalu Jerzego Satanowskiego. W zimne październikowe wieczory poznaniaków będą ogrzewać wspaniałe piosenki Osieckiej w interpretacjach utalentowanych wykonawców.

W najnowszym numerze zapowiadamy także październikowe festiwale filmowe (Ale Kino! i Off Cinema), wydarzenia fotograficzne (Festiwal im. I. Zjeżdżałki i wystawę Foto-geniczność w Galerii Piekary), Ukraińską Wiosnę, która odbędzie się jesienią, i wielkie targi gier komputerowych Poznań Game Arena. W cyklu "Cyryl Wam pokaże" przeglądamy fotografie wykonane na Alejach Marcinkowskiego, a w dziale "Historia" przypominamy mało znane wątki z biografii Cyryla Ratajskiego, wspaniałego prezydenta Poznania w okresie międzywojennym. Pamiętajmy, że 19 października przypada 80. rocznica jego śmierci.

Poza tym: zapowiedzi filmowe, recenzje i zapowiedzi książek, wystaw, spektakli, koncertów, wykładów, warsztatów, spotkań literackich, spacerów tematycznych.

Zapraszamy również na stronę: kulturapoznan.pl.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej