- Wrzesień 2006 i 2008 - "Szkoła Letnia", impreza cyklicznie organizowana przez Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego oraz Jyväskylä Politechnic School of Health and Social Care, będącej odpowiednikiem poznańskiej uczelni. Tematyką Szkoły Letniej była problematyka promocji zdrowia w jej charakterze międzykulturowym i interdyscyplinarnym.

- Międzynarodowy projekt pt: "Olimpiada bez Barier" zainicjowany przez Poznań i Nottinghamshire ma na celu stworzenie możliwości rywalizacji sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych a przede wszystkim być okazją do spotkania młodych ludzi z różnych krajów.
Po raz pierwszy młodzi sportowcy z Poznania, Jyväskylä, Hanoweru i Nottinghamshire spotkali się we wrześniu 2001 roku w Poznaniu. Dyscyplinami, w których odbyły się zawody było pływanie i koszykówka. W roku 2002 delegacje z Poznania i Jyväskylä rywalizowały w pływaniu, tenisie stołowym i boccia w Nottinghamshire. Następnie zawody odbyły się w Jyväskylä w 2004, Debreczynie w 2005 roku, Poznaniu w 2006 i 2007 roku, a w 2008 roku VII edycja Olimpiady bez Barier w fińskim Jyväskylä.

- 15-17.12.2007 - na zaproszenie prezydenta Ryszarda Grobelnego, już po raz drugi przyjechało muzyczne do Poznania "Trio Triste", które zaprezentowało swój program podczas imprezy Betlejem Poznańskie. Muzycy, oprócz utworów własnych, zagrali tradycyjne fińskie kolędy, skomponowane przez kompozytorów z Finlandii

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej