Assen (Holandia)

Podpisanie umowy: 22 października 1992 roku (rozszerzono w 2004 i 2011 r.)

Zakres współpracy:

Gospodarka (misje gospodarcze), wymiana doświadczeń z zakresu działalności samorządowej, w tym przygotowanie i wdrożenie projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, szkolenia urzędników, edukacja, kultura (wymiana kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu i Drents Muzeum w Assen), sport, opieka społeczna, bezpieczeństwo publiczne i współpraca policji.


Wiadomości o mieście:

Assen położone jest w sercu północnej Holandii, jest portem nad kanałem Drentse Hoofdvaart. Miasto liczy 63 tysiące mieszkańców.

Wiosce Assen powstałej około 1600 roku, w 1809 roku Ludwik Napoleon nadał prawa miejskie. Wiek XIX był okresem rozkwitu miasta. Oprócz starej zabudowy w centrum miasta, wznoszą się tu nowoczesne budowle. W okolicy Assen znajdują się grobowce celtyckie i romańskie, a w mieście działalność prowadzi muzeum zabytków prehistorycznych."Assen - miasto pośród drzew" - tak często określa się to położone wśród parków i malowniczych wiosek miasto. Jest ono także znane z organizacji wyścigów World Superbike i Dutch TT Moto Grand Prix. Assen jest ośrodkiem administracyjnym prowincji Drenthe i ważnym węzłem kolejowym oraz węzłem śródlądowych dróg wodnych. W mieście rozwija się przemysł odzieżowy, papierniczy, spożywczy (wytwórnie konserw) oraz poligraficzny.


Kontakt w Assen:

Gemeente Assen
Noordersingel 33
9401 JW. Assen
The Netherlands
Tel. +31 592 366 911
Fax. +31 592 366 595

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej