3 grudnia 2012 - Wizyta delegacji Departamentu Edukacji miasta Shenzhen

W czasie wizyty w Poznaniu delegacja partnerskiego miasta Shenzhen odwiedziła Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Krzesinach. W trakcie spotkania Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Biura Edukacji Shenzhen podpisali list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz oświaty.

Główne założenia listu intencyjnego to:

  1. Współpraca w zakresie badań nad rozwojem edukacji
  2. Kontakty szkół z obu miast partnerskich
  3. Współpraca wyższej kadry kierowniczej w zakresie edukacji.

Załączniki


13 września 2012 - Nagroda dla Poznania jako miasta przyjaznego  dla współpracy i kontaktu z Chinami

W czasie uroczystości w Chengdu Miastu Poznań przyznano nagrodę jako miastu przyjaznemu  dla współpracy i kontaktu z Chinami. (Award to Poznań - Friendship City for Communication and Cooperation with China). Nagrodę przyznały: CHINESE PEOPLE'S ASSOCIATION FOR FRIENDSHIP WITH FOREIGN COUNTRIES  i CHINA INTERNATIONAL FRIENDSHIP CITIES ASSOCIATION.

Nagroda została wręczona podczas Międzynarodowej Konferencji Miast Partnerskich (International Friendship Cities Conference) w Chengdu. W konferencji uczestniczyło ponad 700 uczestników z 95 zagranicznych i 90 chińskich miast. Nagrodę odebrał z-ca prezydenta miasta T.Kayser, który również wystąpił w części programowej konferencji z prezentacją nt rozwijania przez Poznań współpracy międzynarodowej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej