Wykład otwarty: "Understanding the "failure' of patient-centred care"

Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty Prof. Alison Pilnick pt.: "Understanding the "failure' of patient-centred care". Wykład odbędzie się 25 czerwca o godz. 17:00 w sali A Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, przy ulicy Przybyszewskiego 37a w Poznaniu. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim.

na granatowym tle różne znaki informacyjne oraz zdjęcie kobiety. Na plakacie sa również informacje o wykładzie, które zawarte zostały równiez w treści informacji o wykładzie - grafika artykułu
Prof. Alison Pilnick

Profesor Alison Pilnick jest bezsprzecznie autorytetem na skalę światową w dziedzinie socjologii zdrowia i choroby, ze szczególnym uwzględnieniem badań dotyczących komunikacji pomiędzy pracownikami ochrony zdrowia i opieki społecznej a ich pacjentami lub klientami. Współpracowała z przedstawicielami personelu medycznego w różnych placówkach opieki zdrowotnej zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach. W swojej pracy naukowej wykorzystuje autentyczne nagrania audio i wideo interakcji w kontekście medycznym, a zdobytą wiedzę przekazuje podczas szkoleń personelu medycznego w zakresie umiejętności komunikacyjnych, które mają na celu ulepszenie polityki i praktyki opieki zdrowotnej.

Profesor Pilnick posiada licencjat w dziedzinie farmacji oraz doktorat w zakresie socjologii. Uzyskała stopień profesora na Uniwersytecie Nottingham (Language, Medicine and Society), oraz na Uniwersytecie Manchester Metropolitan (Language, Health and Society). W przeszłości pełniła funkcję redaktorki prestiżowego czasopisma naukowego Sociology of Health and Illness, aktualnie jest redaktorką doradczą (w zakresie socjologii medycznej) w czasopiśmie naukowym Social Science and Medicine oraz członkinią zespołu redakcyjnego czasopisma naukowego Communication & Medicine.

Profesor Pilnick zasiada zarówno w Komitecie Grupy Socjologii Medycznej Brytyjskiego Stowarzyszenia Socjologicznego, jak i w Komitecie Amerykańskiego Stowarzyszenia Socjologicznego (Sekcja Etnometodologii i Analizy Konwersacji), a w 2021 r. została powołana do Strategic Advisory Network w ramach Rady ds. Badań Gospodarczych i Społecznych, organu doradczego w zakresie strategii, programów, inwestycji i interwencji. W 2015 r. została wybrana na członkinię Brytyjskiej Akademii Nauk Społecznych, w uznaniu jej badań w dziedzinie opieki zdrowotnej.

W latach 2020-21 uczestniczyła w programie FLIER (Future Leaders in Innovation, Enterprise and Research) Akademii Nauk Medycznych w Wielkiej Brytanii, jako pierwsza socjolożka, która wzięła w nim udział. Program umożliwia naukowcom tworzenie współpracy między środowiskiem akademickim, przemysłem, NHS i rządem w celu zwiększenia innowacyjności. W latach 2020-22 była stypendystką British Academy Senior Research Fellowship, pracując nad projektem zatytułowanym "Między autonomią a porzuceniem: ponowna refleksja nad opieką zorientowaną na pacjenta", który jest obecnie w fazie popularyzacji wyników. Monografia pod tym samym tytułem, powstała w wyniku tego projektu, zdobyła nagrodę Foundation for the Sociology of Health and Illness Book Prize w 2023 r. jako książka wnosząca znaczący wkład w socjologię medycyny.

Dowiedz się więcej na temat