Co łączy pustostany i hulajnogi?

Fundacja Rozwoju Miasta Poznania zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej debacie Poznań wobec pandemii, podczas której prelegenci podejmą wątki związane z gospodarką, środowiskiem, przestrzenią, a także z kulturą.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Jak piszą organizatorzy debaty: "W ostatnich tygodniach i miesiącach wielu naukowców, ekspertów i praktyków z różnych dziedzin stara się zebrać informacje, jak radzą sobie z pandemią miasta, ich władze i mieszkańcy. W związku z tym pojawia się także i w naszym mieście potrzeba interdyscyplinarnej debaty pod hasłem Poznań wobec pandemii. U jej podstaw leży lepsze rozeznanie istoty trwającej pandemii w kontekście praktycznych wniosków dla funkcjonowania i rozwoju Poznania w dłuższej perspektywie czasu".

Wśród uczestników środowej debaty pojawi się m.in. prof. Waldemar Kuligowski - antropolog kulturowy, kierownik Zakładu Studiów nad Kulturą Współczesną UAM, autor wydanej niedawno i szeroko komentowanej książki Trzecia płeć świata. Postawi przed słuchaczami spotkania niejedno pytanie, m.in. o to, czy czeka nas bezdotykowe życie? Dlaczego tak ważny stanie się kod pocztowy? Co łączy pustostany i hulajnogi?

Oprócz prof. Waldemara Kuligowskiego, na debatę zaproszeni zostali także: prof. Tomasz Kaczmarek (dyrektor Centrum Badań Metropolitalnych przy UAM), Tomasz Kobierski (prezes zarządu Grupa MTP), prof. Iwona Mozer-Lisewska (ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala im. J. Strusia), Jolanta Musielak (członek zarządu Volkswagen Poznań), Andrzej Porawski (dyrektor biura Związku Miast Polskich) oraz prof. UAP Stanisław Sipiński (Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich). Do udziału w debacie wprowadzi Prezydent Jacek Jaśkowiak.

Organizatorzy debaty zapewniają o możliwości zadawania prelegentom własnych pytań za pośrednictwem kanału YouTube, na którym będzie odbywać się transmisja.

oprac. red.

  • Debaty Poznańskie - debata I online: Poznań wobec pandemii
  • 9.12, g. 15
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie online
  • wstęp wolny