Film "Sukienka" na krótkiej liście do Oskarów 2022

"Sukienka" - to subtelny film o samotności, pragnieniu miłości i wewnętrznym pięknie. Polska produkcja znalazła się na krótkiej liście do Oscarów 2022. O nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej, w kategorii film krótkometrażowy, powalczy z 14 innymi tytułami.

Po lewej stronie, przy otwartych drzwiach do pokoju stoi młoda dziewczyna i zagląda przez nie, po prawej stronie angielskie napisy z tytułem "Dress" - grafika artykułu
Plakat film "Sukienka"

Krótkometrażowy film fabularny Tadeusza Łysiaka "Sukienka" to opowieść o młodej kobiecie - Julii, której dotkliwie doskwiera samotność. Niskorosła dziewczyna pracuje w motelu i nigdy nie doświadczyła miłości i intymności. Jednak spotyka mężczyznę, który zdaje się ją akceptować i staje się przedmiotem jej fantazji.

Film jest dostępny teraz w Internecie - warto go zobaczyć.

film Sukienka

W roli głównej Anna Dzieduszycka, której kreację doceniono już na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Produkcja napisana i wyreżyserowana przez studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej - Tadeusza Łysiaka.
Poruszający obraz niepełnosprawności i intymności pokazano na ponad 25. festiwalach filmowych, w tym na kwalifikującym do Oscara Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych OFF w Odense. "Sukienka" zdobyła już kilka nagród m.in. statuetki Camerimage, Grand OFF i Złote Lwy.

opr AM