Warsztaty z bezpiecznej jazdy na hulajnogach

23 czerwca o godzinie 14 odbędą się bezpłatne warsztaty Śmigaj Bezpiecznie!. Współorganizatorem wydarzenia jest Smart City Poznań. By wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy pojawić się na Placu Wolności i poszukać zielonych hulajnóg organizatora.

hulajnoga - grafika artykułu
23 czerwca o godzinie 14 zapraszamy na plac Wolności

- Chętnie włączyliśmy się w warsztaty Śmigaj Bezpiecznie!, ponieważ inteligentnemu miastu zależy na tym, aby użytkownicy nowoczesnych urządzeń do transportu osobistego korzystali z nich w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Chcemy wspólnie sprawić, aby miasto stało się jeszcze bardziej przyjazne dla ludzi uwzględniając nowe trendy mobilności i ochronę środowiska - powiedział Michał Łakomski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Smart City.

W czasie warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mieli szansę bezpłatnie wypróbować hulajnogi Bolt, pokonać tor przeszkód i wraz z ekspertami poćwiczyć odpowiedzialną jazdę i parkowanie. Na pierwszych uczestników, którzy punktualnie pojawią się na Placu Wolności będą czekały upominki - kaski. Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia liczba osób jest ograniczona i uczestnicy muszą mieć maseczki. Warsztaty potrwają do godz. 16.

- Cieszymy się, że dotarliśmy z naszym projektem edukacyjnym do Poznania. Od początku działalności w Polsce obszar bezpieczeństwa jest naszym priorytetem. Ta inicjatywa, przekazanie w przyjazny i praktyczny sposób wiedzy, to kolejny krok w naszej codziennej pracy, by rozwiązania mikromobilne wpisały się w infrastrukturę miasta na stałe - powiedział Valerii Romanov, Country Manager Bolt Rentals w Polsce.

W warsztatach weźmie udział także właściciel ERIDERS.PL, portalu o tematyce elektromobilności oraz ERIDERS.STORE sklepu z nowymi i używanymi elektrycznymi urządzeniami transportu osobistego.

- Edukacja lokalnej społeczności z zakresu nowych uregulowań prawnych dotyczących e-hulajnóg oraz UTO to podstawa do tego, by mieszkanki i mieszkańcy Poznania mogli prawdziwie cieszyć się tymi ustawowymi rozwiązaniami. Tego typu warsztaty to świetna okazja, by samemu sprawdzić, że jazda na e-hulajnodze czy UTO pomaga w szybkim przemieszczaniu się po ruchliwym mieście i do tego jest bezpieczna - dodaje Jan Popowski z ERIDERS.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat.